כל חיי הייתי אדם רזה ולמרות זאת בכל פעם שאני נתקלת בכתבות וטיפים לשמירה על בטן שטוחה, רגליים שריריות וזרועות מוצקות אני מאבדת סבלנות ומתעצבנת על כך שאחר כך מתפלאים למה הדור הצעיר לוקה בהפרעות אכילה ושאיפה אשלייתית לרזון קיצוני.

חגי ישראל, עם כל המאכלים הטעימים שיש להם להציע שגורמים לנו ללקק את האצבעות והצלחות עד טיפת הרוטב האחרונה, מעצימים בכל שנה מחדש את הדיבור על הקלוריות ועל כמה כולנו הולכים והולכות לעלות במשקל.

An Israeli family seen during the "passover seder" on the first night of the 8-day long Jewish holiday of Passover, in Tzur Hadassah.April 22 2016. Photo By Nati Shohat/flash 90. *** Local Caption *** ??? ??? ??? ????
לאכול או לא לאכול? ליאת אומרת לאכול. צילום: פלאש 90

 

משעות הבוקר נתקלתי במספר לא קטן של כתבות הנוגעות בנושא השחוק הזה. כתבה אחת ניתחה עד דק כמה קלוריות יש במצות, בקניידלך ובחרוסת שעם ישראל אכל בליל הסדר. חמש כתבות אחרות נתנו טיפים על איך להוריד מהר את כל הקלוריות מארוחת הסדר כי הקיץ בפתח וככה אי אפשר לצאת לחוף הים. למרות שחיפשתי, אף לא כתבה אחת פרגנה לכולנו כי מגיע לנו להנות, לאכול ממטעמי החג ובלי לספור את הקילוגרמים העודפים שיתווספו לגופנו החל מהימים הקרובים.

אני פונה אליכם: תאכלו כמה שבא לכם, תהנו ממעדני החג, אל תתנו לאיש להסתכל לכם אל תוך הצלחת ב'זכוכית מגדלת' ואם יצטברו קילו, שניים או אפילו חמישה תחיו איתם בשלום ואם יפריע לכם תמיד תוכלו לצאת לצעדת יום העצמאות אחרי המנגל, החמוצים והחומוס ולהוריד את הקילוגרמים העודפים .

חג שמח מהנה וטעים לכולם!

ליאת כרמון

ליאת כרמון