התבטאות מפתיעה של רב העיר מחוללת סערה במגזר החרדי. לדברי הרב שטרן, על החרדים להוסיף לתכניות הלימוד שלהן.

הרב שטרן אמר כי " לקיים מדינה יהודית זה בוודאי דורש את לימודי הליב"ה אי אפשר לחשוב שאפשר להתקיים – אפילו במושגים של העולם החרדי – רק על ידי לימודי תורה, שהם חשובים ביותר גם בעיניי, אבל אי אפשר שהם יהיו רק הם, בוודאי שצריך להיות לימודים של הליב"ה".

אחרי כן הוסיף שטרן כי הוא "חושב שצריך לעודד את זה, זה דבר מאוד מאוד חשוב, חבל שבעולם החרדי הנושא הזה עדיין מוזנח. אין שום סיבה. אני יכול לומר לכם כמי שמצוי בלימוד התורה, לימודי הליב"ה לא מפריעים בכלום ללימודי התורה, אלא זה באיזה מקום כשזה נעשה ביחד זה טוב לזה וטוב לזה, ואין שום סיבה שצריך לוותר על משהו, אני חושב שצריך לעודד את הדבר הזה".

בדיון שנערך באולפן הפטריוטים הזכיר קלמן ליבסקינד כי מדובר באמירה יוצאת דופן משום ש"הרבה זמן לא אמר רב מהציונות הדתית משהו שהחרדים לא אוהבים".

המנחה, אראל סג"ל, הרחיב ואמר כי "הציונות הדתית היא סמרטוט של הציונות החילונית וברמה הדתית היא סמרטוט של החרדים. פתאום יש שינוי. למה זה? בגלל האחריות, ניסיון להיות באמצע".

ארי שמאי אמר כי "החברה החרדית היא היחידה שמוכיחה כי היא מעדיפה חיי רוח על חיי חומר והם עושים זאת במשך שנים".

קלמן ליבסקינד הסביר לו כי "יש חבילת בסיס. מדינת ישראל נותנת תקציב לכולם, ואפשר להכניס מה שרוצה ללמד, אבל בחבילת בסיס – אם מישהו רוצה מימון, הוא חייב לעמוד בדבר הזה".

הפטריוטים

הפטריוטים:עוד באותו נושא