שרי הקבינט בסיור. צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו ברמת הגולן (בתצפית בהר אביטל), וקיבלו סקירות מפי הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן. הסיור הוא במסגרת העמקת ידע לחברי הקבינט.

רה"מ בנימין נתניהו: "אני מסיים עכשיו סיור שערכנו הבוקר בפיקוד הצפון עם חברי הקבינט. אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו. פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו.

נתניהו בגבול הצפון. צילום: לע"מ

"באותה מידה הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו. אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה".

בתוך כך, הבוקר פורסם כי בסוף החודש הקודם ביקר אבראהים ראיסי, חבר מועצת המומחים ומי שנחשב ליורשו המיועד של מנהיג איראן עלי חמינאי, בגבול ישראל בדרום לבנון ובלווי לוחמי חיזבאללה. פניהם של לוחמי חיזבאללה טושטשו בצילומים הרשמיים.

הדברים מצטרפים למספר ביקורים, מתוקשרים לא פחות, בעת האחרונה של בכירים איראנים בגזרת הצפונית וזאת לנוכח ידיעות כי גדודים שיעים עיראקים תחת פיקוד איראני מתפרסים לאורך הגבול. ראיסי, נפגש בלבנון עם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, האשם צפי אלדין, נביה ברי יו"ר הפרלנט הלבנוני וכן יושב ראש המועצה האסלאמית השיעית העליונה, קבלאן. כמו כן, ביקר ראיסי בבית משפחתו של עמאד מוע'ניה ובבית משפחתו של מוצטפא בדר אלדין.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20