גם אישי ציבור חילוניים מתחו ביממה האחרונה ביקורת על המהלך הבלתי חוקי של חבר מועצת העיר ת"א מסיעת חילונים ירוקים, המעודד בעלי עסקים לתלות מדבקה "פתוח בתשעה באב" כדי להרוויח יותר לקוחות.

חברת הכנסת ממפלגת "כולנו" צייצה אמש (רביעי): "שוב אני הליברלית לא מצליחה להבין למה לקרוא לבתי קפה לפתוח בתשעה באב ועוד לחלק מדבקות". "מה לצפצף על יום שחשוב לרוב גדול בעם? מיותר, רק מוסיף פילוג ושנאה".

גם חברת הכנסת ממפלגת "העבודה" איילת נחמאס ורבין הצטרפה למחאה על המהלך: " לא קורה ולא יקרה דבר מסגירת העסק ב 1900 בערב, תפסיקו להגזים".

חבר הכנסת לשעבר ינון מגל כתב: "בין שאנשים פותחים בתשעה באב (למרות החוק), אבל מי שישים את מדבקת התועבה הזאת לא אכנס אליו יותר בחיים".

 

פעילת הרשת איילת מיטש צייצה: "חברים, אתם חילוניים כמוני? אתם מוזמנים להבהיר לבעלי עסקים שמציגים מדבקה כזאת היכן תעדיפו להוציא את כספכם מעתה, מבלי לעשות פרובוקציות כדי להוכיח את החילוניות שלכם. אנא שתפו, אם אתם מסכימים אתי שלא זו הדרך".

אתמול (חמישי) פורסם כי בניגוד לחוק, חבר מועצת העיר ת"א ראובן לדיאנסקי קרא לבעלי עסקים לשאת סימון "פתוח בתשעה באב". לדיאנסקי,  לדיאנסקי הינו יו"ר רשימת "", ובעמוד הפייסבוק של הרשימה עלה פוסט שמסביר לבעלי העסקים כי המדבקה, לטענתו, "תביא לכם יותר לקוחות".

המודעה בעמוד הפייסבוק של הסיעה

"תפסיקו להתעמר בבעלי העסקים ובציבור החילוני. תנו לבתי הקפה, המסעדות והמרכולים להישאר פתוחים בתשעה באב", דרש לדיאנסקי מראש העיר חולדאי בפוסט שפורסם. "די עם ההפחדות, האיומים, הדו"חות והקנסות לעסקים שנשארים פתוחים בתשעה באב. אסור לעיריית ת"א לקחת חלק במסע ההזוי של הדתה וכפייה הפוקד את המדינה".

דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו צייץ: "בעיני זה מביש! אני לא מבין את זה, לא מקבל את זה!, למה צריך להגביר פילוג ושנאה בתוכנו? מעולם לא סבלתי מסגירת בתי עסק ותענוגות בערב ט׳ באב.
גם חילוניים זקוקים לערב של חשבון נפש(וחלקם אפילו דחוף)..!".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא