פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד סיף אל-דין עבד אל נבי, בן 39 מירושלים, בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ ואיסור פעולה ברכוש למטרות טרור.

משפחות חמאס. פלאש 90
משפחות חמאס. פלאש 90

על פי כתב האישום, לאל-נבי ישנה היכרות רבת שנים עם זכריא נג'יב, פעיל חמאס שנדון בעבר למאסר ממושך עקב מעורבותו בחטיפת החייל נחשון וקסמן ז"ל. נג'יב שוחרר במסגרת עסקת שליט וגורש מישראל לטורקיה. אל-נבי ונג'יב הכירו במסגרת פעילות ארגון חמאס, והשניים נפגשו באיסטנבול במהלך נסיעת עסקים של הנאשם לחנות בגדים שבבעלותו, ברחוב צלאח אדין שמזרח ירושלים.

נג'יב, אשר ידע כי אל-נאבי מתגורר בירושלים, ביקש ממנו להעביר לישראל כספים במטרה לחלק בין משפחות אסירים ביטחוניים ו"שאהידים"  כתגמול מטעם החמאס.

בכתב האישום נכתב כי במהלך התקופה שבין המפגש המתואר ועד למועד מעצרו, בנסיעותיו של אל-נבי לטורקיה, הוא נפגש במספר הזדמנויות עם נג'יב וקיבל לידיו סכומי כסף המצטברים לכדי 25,000 דולר. זאת על מנת שיעביר אותם למשפחות אנשי חמאס.

אל-נבי העביר את הכספים לישראל על גופו באמצעי הסתרה מגוונים. כשהגיע לישראל, הוא פעל בדרכים שונות כדי להסוות את העברת הכספים ליעדם. כך קיים הנאשם ביודעין מגע עם סוכן חוץ וביצע פעולות ברכוש במטרה לקדם או לממן ביצוע של מעשה טרור, או לתגמל בעבור ביצוע של מעשה טרור.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20