הפירות הגנובים. צילום: דוברות המשטרה

 

כתב אישום נגד שלוש נאשמות בהסגת גבול ובגניבת תוצרת חקלאית הוגש אתמול (א') בבית משפט השלום בקרית שמונה על ידי יחידת התביעות של מחוז צפון במשטרת ישראל.

בהמשך לאירוע מלפני כשלושה שבועות בו מתנדב משמר הגבול של משטרת ישראל שלא בתפקיד הביא למעצרן של ארבע חשודות בקיבוץ איילת השחר שבצפון, בגין גניבת עשרות ק"ג תוצרת חקלאית, הוגש כאמור אתמול כתב אישום כנגד שלוש חשודות.

המתנדב תושב הקיבוץ איילת השחר, שזיהה ארבע חשודות במטע הפקאן של הקיבוץ, הזעיק למקום כוחות מג"ב ומשטרה שעיכבו את החשודות שברשותן שקיות מלאות בפרי הפקאן. בחיפוש שביצעו השוטרים ברכבן של החשודות שאותר בקרבת מקום, אותרו עשרות ק"ג של פרי הדר בתא המטען.

הפירות הגנובים. צילום: דוברות המשטרה

 

כאמור כנגד שלוש מהחשודות תושבות עראבה הוגש כתב אישום בגין גניבת עשרות ק"ג מפרדס באזור בית הלל, הסגת גבול פלילית למטע שקדים ובניסיון גניבת 12 ק"ג פקאנים.

במשטרה משקיעים רבות בטיפול בגניבות החקלאיות החל מההליך החקירתי ועד ההליך המשפטי גם כשמדובר לכאורה בגניבת תוצרת במשקלים קטנים ובשווי של מאות שקלים בלבד. במשטרה אף מוסיפים וקוראים לאזרחים להימנע מקטיף של פירות וירקות שלא באישור המגדל, קטיף המהווה עבירה פלילית ולרוב מתבצע תוך עצירה בצידי הדרך מה שמביא לסיכון חיי אדם.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.