פרקליטות מחוז ת"א הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד יצחק דהן, מורה ממעלה אדומים בן 37, בגין ניסיון לגרום מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, ניסיון להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15 במספר עבירות והשמדת ראיה.

אתר "טוטאל צ'אט". צילום מסך

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין מיטב דגן, משטרת ישראל ניהלה חקירה יזומה שמטרתה מאבק בתופעת הפדופיליה באינטרנט. במסגרת החקירה, הונחתה שוטרת להיכנס לאתר צ'אט "טוטאל צ'אט" כקטינה בת 13.

ואכן, לפני כשלושה שבועות יצר דהן קשר בצ'אט עם "הקטינה", כאשר הוא עושה שימוש בכינוי "מורה מחפש תלמידה" ומציג עצמו כגבר בן 25 מירושלים, והשניים החלו להתכתב. במהלך ההתכתבות ביניהם, השוטרת הבהירה לדהן כי אינה "מנוסה בתחום המיני" והוא ביצע בה מעשים של הטרדה מיניות ומעשים מגונים, מספר פעמים, וכן גרימת מעשה מגונה.

צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"מלמד את התלמידות שלי"

בין היתר, הציע דהן ל"קטינה" כי ילמד אותה על פעולות מיניות. "אני זורם אל תתביישי ממני אני מבין בהכל ומלמד את התלמידות שלי", התגאה. במהשך הוא אף שלחה לה תמונות מוצנעות וכתב: "אל תעבירי את התמונות האלה לאף אחד".

"הנאשם הינו מורה בחטיבת ביניים, ובמהלך ההתכתבות עם ה"קטינה" עשה שימוש ציני במעמדו כמורה, כדי לבסס את אמון הקטינה בו, ולנצל אותו כדי לבצע בה עבירות מין", נכתב בכתב בקשת המעצר. "בשל מהות העבירות, אופיין ונסיבות ביצוען, אין ספק כי נשקפת מן המשיב סכנה גבוהה ומוחשית לציבור הקטינים והקטינות בפרט".
ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20