הוגש נגד (58) תושב קריית גת לאחר שביום שישי האחרון נכנס אל בית הכנסת "חסדי שי" בעיר, ניסה לבצע גניבה וסיים בתקיפת עובדת הניקיון של בית הכנסת ורבה הראשי של העיר. בעקבות המקרה, נעצר החשוד על ידי שוטרים שהוזעקו למקום והועבר לחקירה שבסיומה נכלא.

הרב הבלין בימים טובים יותר בבית הכנסת. צילום: 'חב"ד אינפו'

 

המשטרה הוזעקה ביום שישי אל בעקבות דיווח על תקיפתו של המקום, שמכהן גם כרבה הראשי של העיר, על ידי אדם חשוד שנתפס מנסה לגנוב מכשיר טלפון נייד השייך לעובדת הניקיון של מתחם בית הכנסת. החשוד שנתפס על ידי הנוכחים עד להגעת השוטרים, הועבר לחקירה בתחנת המשטרה שלאחריה נכלא. בתום מספר ימי חקירה, היום הגישה חטיבת התביעות לכיש במשטרה כתב אישום כנגד החשוד בגין עבירות חמורות בכלל זה – תקיפה, ניסיון גניבה, איומים, עלבון דת ועוד.

מחקירת המקרה ועדויות שנאספו עולה כי החשוד הגיע ביום שישי בשעות הצהריים אל מתחם בית הכנסת ונכנס אל עזרת הנשים. החשוד הבחין בשקית השייכת לעובדת הניקיון, החל ננבור בה וגנב את הטלפון הנייד מתוכה. כשהבחינה המנקה במעשיו של החשוד, פנתה אליו וביקשה כי יחזיר לרשותה את הטלפון, ואכן עשה זאת החשוד והחזיר את המכשיר אל תוך השקית תוך שהחל מקלל את העובדת.

הרב הבלין, שהבחין בשיח בין העובדת ניקיון לחשוד, ביקש מהחשוד שיצא מבית הכנסת. החשוד ביקש בתגובה שהרב יברך אותו ואכן הרב נעתר לבקשתו זו, ברך את החשוד וביקש בשנית שיעזוב את המקום. בתגובה לכך השיב החשוד "אני לא יוצא" וניסה לתקוף את הרב במכת שלא צלחה. בשלב זה, הרה החל לברוח כשהחשוד בעקבותיו, עד שהצליח החשוד לצמצם צעדיו ולהכות ברב.

עובדת הניקיון יצאה לעזרתו של הרב וניסתה לשכנע את החשוד לעצור. אך החשוד הטיח ספר קודש על רגלה של העובדת תוך כדי שהוא צועק "אני אהרוג אותך". נזק נגרם גם לעובדת וגם לספר. בשלב זה הזעיקה עובדת הניקיון לעזרה מספר בחורי ישיבה שנכחו בסמוך והם נעמדו חיץ בין החשוד לבין הרב והפצירו בו לעזוב את המקום. לאחר שהחשוד ניסה לתקוף את אחד מבחורי הישיבה, הוא נהדף לאחור ואז הוחזק עד הגעת השוטרים שהוזעקו למקום.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.