כוחות משטרה הוזעקו הבוקר (חמישי), לשכונה 32 ברהט בעקבות דיווח אודות אירוע ירי שמתרחש במקום. כשהגיעו לשכונה, הותקפו השוטרים אף הם בירי. מתחקור האירוע עולה כי השוטרים חילצו עצמם בירי, שתי ניידות משטרה ניזוקו ושני שוטרים נזקקו לטיפול רפואי מקומי עקב חבלות. כוחות גדולים של המשטרה ולוחמי מג”ב הוזעקו לעיר והחלו בפעילות מבצעית לאיתור המעורבים באירוע הקשה ומעצרם. עד כה, נעצרו כ-19 בני אדם בחשד למעורבותם באירוע הירי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע הירי: “אירוע הירי שבוצע היום נגד ניידות משטרה הוא חמור ביותר ואני מגנה זאת בתוקף. מדינת ישראל לא תסבול התקפות על שוטרים ששומרים על אזרחיה. שוחחתי על כך עם השר לביטחון הפנים ודרשתי למצות את הדין עם הפורעים”.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב אף הוא: “הירי על ניידות המשטרה ברהט חמור במיוחד ואסור לעבור עליו לסדר היום – הוא מחייב תגובה נחושה וקשה כנגד פורעי החוק המשתוללים ברהט. לאור זאת, הנחיתי את המשטרה לפעול בכוחות גדולים בכדי להביא מאחורי סורג ובריח את כל מי שמעורב במעשה ולמצות עימו את הדין, תוך זמן קצר החלו לפעול בעיר מאות שוטרים יחד עם יחידות מיוחדות שביצעו כבר עשרות מעצרים. פעילות המשטרה תימשך ברהט בכל העוצמה הנדרשת”.

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.