חושבים להגיע לבירת תאילנד? לבנגקוק – העיר שמשלבת בין מסורת למודרניות ובין תרבות לבין אינספור טיולים ואטרקציות שוות? בחודש דצמבר, מחכים לכם לא מעט אירועים שווים, אם כי מלך תאילנד חוגג יום הולדת ואם כי מדובר בראש השנה האזרחי. מכאן איך שלא תבחנו את האטרקטיביות של טיול בבנגקוק בסוף השנה, תמצאו שמדובר בחודש שמח ועשיר באירועים שמומלץ ביותר לחוות!

דצמבר בבירת תאילנד

מבקשים להכיר את האירועים השווים שמחכים לכם במהלך חודש דצמבר בבנגקוק? עברו על הרשימה הבאה:

5.12.18 – יום הולדת למלך תאילנד

תמיד חלמתם להיות זבוב על הקיר ביום הולדת ססגוני של מלך אמתי? עתה אתם יכולים להיות חלק ממשתתפי המסיבה. ב- 5.12 המלך של תאילנד חוגג יום הולדת והעם שמח על ההזדמנות להפגין אהבה. אם רק תטיילו בעיר תמצאו בתים מקושטים ואם תגיעו לאזור הארמון יחכה לכם מחזה מרהיב – כל האזור מקושט בפנסים עצומים, ותמונות של המלך מעטרות כל פינה. אווירת החג מורגשת באוויר, אנשים מתאגדים להדליק נרות ולשיר שירים, תהלוכות של כבוד יוצאות מכיוון פסל המלך ומופע זיקוקים סוגר את אירועי היום באופן מרהיב וזוהר.

5.12.19  מצעד הצבעים

אם אתם מתכננים את הטיול לתאילנד שלכם שנה קדימה, טוב לדעת שבתאריך 5.12.19 מתקיים "מצעד הצבעים". מדובר באירוע ססגוני שמובילים ביחד המלך והמלכה. האירוע מתקיים כיומיים לפני יום ההולדת של המלך והוא נועד לפתוח את החגיגות. את הזוג המלכותי מקיפים חיילי המשמר אשר לובשים מדים מיוחדים ובמהלך המאורע הם נשבעים מולם אמונים. היכן כל זה קורה? בסמוך לארמון, ליד פסלו של המלך.

31.12.18 – ראש השנה האזרחית

ראש השנה של התאילנדים חל רק בחודש אפריל, אך ראש השנה האזרחי אינו עובר ללא התייחסות עליזה אצל העם התאילנדי שרק מחפש סיבה למסיבה. למה יש לצפות? למלונות שמשקיעים מעל מעבר – כולל הופעות, אוכל מעולה ומוסיקה עד אור הבוקר. כל מלון מציע אטרקציה מעט שונה, אך בגדול מכל עבר תנוגן מוסיקה עליזה, יוגש אוכל טוב, זיקוקים יעטרו את שמי הלילה ומסיבות מקומיות יחכו לכם בכל פינה. מכאן שאם מבקשים לחגוג את היום באופן אידאלי, יש לנסות לשריין מקום במלון שמציע אירועים שווים, ורק על מנת להבין מהו הרף, נציין שיש מקומות שמביאים תזמורות שלמות לצד מזנונים איכותיים אשר פתוחים כל הלילה ברחבת הבריכה – שווה!

מלבד זאת, בנגקוק מהווה עיר קלאסית לפתוח בה את השנה החדשה, כך שאם בכל השנה העיר חוגגת, הרי שבסילבסטר העיר עושה מאמץ יתר ומציעה לתיירים ולתושבים מגוון אופציות בילוי – כגון ארוחות גורמה, מופעי זיקוקים, חגיגה בשוק הלילה (אסיאטיק) המרהיב בו רבים אוהבים לספור לאחור, מועדוני פאר מושקעים, מסיבות קטנות בברים שמחים ועוד.

.10-12.12 – יום החוקה

יום החוקה מהווה חג לאומי. מדובר בחג העצמאות התאילנדי, בו המלך סיים את תקופת המונרכיה האבסולוטית והחליפה במונרכיה חוקתית. כראוי ליום זה ניתן למצוא שהעיר לובשת חג, מוסיקה אותנטית מנוגנת ברחובות וטקסים מרשימים מנוהלים באנדרטת הדמוקרטיה. עם זאת, יש להיות ערוכים לכך שרבים מהעסקים יהיו סגורים.

הופעות תזמורת

התזמורת של בנגקוק ידועה לטובה והיא מוגדרת כסעיף חובה עבור תיירי חודש דצמבר. ההופעות ניתנות בחינם בימי ראשון, מאמצע דצמבר ועד סוף פברואר. איפה? בפארק לומפיני – הריאה הירוקה של העיר, בה מחכה לכם אוויר נקי (יחסית לשאר העיר). תבקשו לשוב לציוויליזציה? עברו דרך השדרה המרכזית בה מחכים מרכזי קניות שווים.

מה עוד? באופן כללי בנגקוק היא עיר של הפתעות, חגיגות ושמחה אחת גדולה, כך שאם דצמבר הנו היעד ההנאה מובטחת, אך מצד שני גם כל חודש אחר מבטיח לא מעט – תיהנו!

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20