התייחסות ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA) לאירועים האחרונים בהמשך לדיווחים כי המתקפה בג'ריז סיטי הייתה אירוע אנטישמי, נמסר מארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA):
"סופרמרקט כשר בג'רזי סיטי היה קורבן למתקפה ברוטלית שהסתיימה בשלושה הרוגים, ביניהם שוטר. החקירה עוד נמשכת אך הרשויות כבר מאשרות – מדובר היה במתקפה מכוונת".

לדברי הארגון, "אירועים מחליאים כאלו הפכו לנפוצים מדי. אנחנו אבלים יחד על אובדן החיים וקוראים שוב להתגייסות משותפת למלחמה באנטישמיות.
ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA) נמצא בקשר ישיר עם רשויות האכיפה, מנהיגי הקהילות, ונבחרי ציבור מאז המתקפה אמש. ראש פדרציית ניו ג'רזי ג'ייסון שיימס קיבל את הבטחתו של פרקליט המדינה שהרשויות פועלות להבטחת בטחונם של כל חברי הקהילה. גורמי הבטחון ב JFNA נמצאים בקשר עם מוסדות יהודיים מקומיים ובתי כנסת. אמנם כרגע אין איום ספציפי על הקהילה היהודית, כוחות המשטרה המקומית הגבירו את פעילותם באזור.
אנו מודים למשטרה ולרשויות האכיפה על עבודתם ועל ההקרבה שעשו על מנת להציל חפים מפשע".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: יונתן ארנסט, רויטרס

בתגובה להחלטת הנשיא טראמפ לחתום על הצו הנשיאותי בנושא האנטישמיות, נמסר מ-JFNA:
"ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA) מברך על הצו הנשיאותי החדש המאמץ את הגדרת האנטישמיות של ברית זכרון השואה הבינלאומית. הצו הנשיאותי נשען על הצעת חוק שזכתה לתמיכה של שתי המפלגות בקונגרס שתשמש למניעת אפליית יהודים בכל הסוכנויות הממשלתיות.
הצו יעניק כלים למניעת אפליה בקמפוסים השונים, שבשלושת השנים האחרונות חוו עלייה של 90% במספר התקריות האנטישמיות. בלתי נתפס שסטודנטים יהודים ממשיכים לחוות שנאה ועוינות. כלים אלו אינם סותרים את התיקון הראשון לחוקה, עליו נמשיך להגן".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא