המנהיג העליון באיראן, האיתוללה עלי , הדיח את מפקד משמרות המפכה והחליף אותו בסגנו, כך על פי פרסום בטלוויזיה הממלכתית במדינה.

הגנרל מוחמד ג'עפרי יעביר את התפקיד לאחר 12 שנים לגנרל הקיצוני לא פחות. הטעם להחלפה לא פורסם. המהלך מגיע כשבועיים לאחר שארה"ב הכריזה על משמרות המהפכה כעל ארגון טרור.

מפקד המודח, הגנרל מוחמד . צילום: רויטרס

 

כזכור, בקיץ האחרון איים סלאמי באופן ישיר על וטען שהאש תגיע מצפון ומדרום ו"לא יהיה לה לאן להימלט מלבד הים". לפני כשנה רמז כי המלחמה תהיה קשה יותר ממלחמת לבנון השניה.

בנובמבר 2017 איים גם על אירופה וטען כי ירחיב את טווח הטילים עד ליבשת אם תחוש עוינות מצידה. "אם עד עתה שמרנו את טווח הטילים שלנו נמוך מ-2,000 ק״מ זה לא בגלל העדר טכנולוגיה, אלא כי יש לנו דוקטרינה אסטרטגית בנושא", הבהיר סלאמי. "אם אירופה מעוניינת להפוך לאיום, נרחיב את טווח הטילים".

רוחאני: "שורשי הבעיה הם המשטר הציוני והאימפריאליזם האמריקני"

בשבוע שעבר הסירה רשת אינסטגרם בתגובה להכרזה האמריקנית את חשבונותיהם של חברים ומפקדים בכירים במשמרות המהפכה של איראן. ובהם ג'עפרי וסלאמי.

בנאום שנשא נשיא איראן, חסן רוחאני, בסוף השבוע הוא תקף את החלטת ארה"ב ושיגר איומים גם לעבר ישראל. "מדובר במהלך מתועב שמעליב את האומה איראנית", אמר על ההחלטה האמריקנית.

"אני רוצה להגיד למדינות האזור שהכוחות המזוינים של הרפובליקה האסלאמית של איראן אינם נגד העולם, הם נגד פולשים וציונים", הדגיש רוחאני והאשים: "השורשים של הבעיות שלנו הם המשטר הציוני והאימפריאליזם האמריקני". לדבריו, מטרת המצעד הצבאי שקיימה טהרן היא אך ורק כדי "לחשוף את הציוד שקיים ברשותה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.