סגן ראש משמרות המהפכה באיראן, חוסיין שלאמי. צילום: רויטרס
סגן ראש באיראן, חוסיין שלאמי. צילום: רויטרס

סגן ראש משמרות המהפכה באיראן, , הזהיר כי אם מדינתו תחוש איום מצידה של אירופה היא תרחיב את טווח הטילים, כך דווח בסוכנות הידיעות פארס.

״אם עד עתה שמרנו את טווח הטילים שלנו נמוך מ-2,000 ק״מ זה לא בגלל העדר טכנולוגיה, אלא כי יש לנו דוקטרינה אסטרטגית בנושא״, הבהיר סלאמי. ״עד עתה חשנו שאירופה לא מהווה איום, אז לא הגדלנו את טווח הטילים. אך אם אירופה מעוניינת להפוך לאיום, נרחיב את טווח הטילים״.

קודם לכן קראה צרפת לדיאלוג ״בלתי מתפשר״ אודות היכולות הבליסטיות של המעצמה השיעית כולל אפשרת למו״מ נפרד מההסכם שנחתם מול ב-2015. ראש משמרות המהפכה , גינה את הדברים וכינה את נשיא צרפת  ״צעיר ולא מנוסה״. עוד הבהיר השבוע בתגובה להכרזת הליגה הערבית כי חיזבאללה הוא ארגון טרור כי אין בכוונתו לפרק את הארגון מנשקו.

ראש משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג׳עפרי. צילום: רויטרס
ראש משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג׳עפרי. צילום: רויטרס

 

“איש לא נותן אמון בנסיך הסעודי”

ביום שישי הגיב דובר משרד החוץ האיראני, בקהאם קסאמי, להתבטאויותיו של יורש הסעודי, מוחמד בן סלמאן: “אף אחד בעולם ובזירה הבינלאומית לא נותן בנסיך אמון בשל התנהגותו ודבריו”. לדבריו התנהגותו של בן סלמאן היא ״ילדותית וחלשה״ והוא ״החליט ללכת בדרכיהם של דיקטטורים מפורסמים מהאזור, וכדאי שיחשוב גם על הגורל שלהם”.

כזכור, בראיון לעיתונאי תומאס פרידמן מה”ניו יורק טיימס” אמר יורש העצר כי  “סעודיה למדה מאירופה שהפייסנות לא עובדת. איננו מעוניינים שחמינאי יעשה למזרח התיכון את מה שעשה היטלר לאירופה”.
בן סלמאן פרגן לניסיונות להקים קואליציה ערבית מאוחדת נגד איראן מצד הנשיא טראמפ שאותו כינה “האיש הנכון בזמן הנכון”.

“אנחנו מחזירים את האיסלאם למקורותיו”, הוסיף בן סלמאן. “הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשותנו הם התנהגותו של הנביא מוחמד והפרקטיקות ששררו בערב הסעודית לפני 1979 – אז היה עירוב בין נשים לגברים, וכבוד לנוצרים ויהודים”.

בתוך כך, איראן הודפת את ההאשמות מצד סעודיה וארה״ב כי היא סיפקה  ששימשו לירי על סעודיה למורדים הח׳ותים בתימן.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.