טיל איראני במהלך מצעד צבאי בטהרן. צילום: רויטרס
טיל איראני במהלך מצעד צבאי בטהרן. צילום: רויטרס

האיראנים לא נשארים אדישים לאיתותים מכיוון ישראל: לאחר שראש הממשלה ובכירי מערכת הביטחון הבהירו כי לא יקבלו כל ניסיון להיאחזות צבאית איראנית בסוריה המתפוררת, איים הבוקר מפקד הכוחות המזוינים של איראן, מוחמד חוסיין בקרי, כי אויבי איראן "ישלמו מחיר כבד" אם יתקפו את ארצו. בין היתר, אמר בקרי כי כל צעד צבאי נגד איראן יחרוג מגבולותיה, כשהוא רומז לנוכחות האיראנית בסוריה, לבנון, תימן, עיראק ומדינות מוסלמיות נוספות.

בקרי הוסיף עוד ואמר כי אויבי איראן יודעים שפעולה צבאית נגד המשטר תעלה להם ביוקר וממילא אינם מעוניינים לפלוש רגלית לתחומי המדינה. "אם אויבנו יפלשו, הם לא יהיו מסוגלים לשים קץ למלחמה ולא יצליחו להשאיר אותה בגבולותינו או להגביל אותה", כך מפקד בכינוס חיל האוויר האיראני.

רק בשבוע שעבר נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכ"ל האו"ם ושוחח איתו על המתפשט עד לגבולות ישראל בצפון. נתניהו אמר לגוטרש כי איראן וחיזבאללה מפרים את החוק הבינלאומי בכך שהם מסתתרים מאחורי אזרחים ויורים על אזרחים: "איראן וחיזבאללה מודיעות מראש שהן מתכננות שתי חזיתות מלחמה נגד ישראל". לדבריו של רה"מ, "זו זכותנו לא לאפשר לעניבת החנק להתהדק סביב ישראל".

פגישת רה"מ עם מזכ"ל האו"ם. צילום: לע"מ

גם בפגישתו עם נשיא רוסיה סין לפני כשבועיים, התריע נתניהו כי הנוכחות האיראנית בסוריה מהווה איום ישיר על ישראל ועל המזרח התיכון. נתניהו התייחס למלחמה שמנהל ציר סוריה–חיזבאללה-איראן נגד דאעש, במסגרתה נכנסת איראן לכל מקום שממנו נדחקו רגליהם של מחבלי דאעש.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.