צילום: Pixabay

 

שירותי הנוטריון הינם שירותים נדרשים ביותר בימים אלה שבהם העולם הפך לכפר גלובאלי קטן. הקשר בין הפיכת העולם לכפר גלובאלי קטן לבין הוא קשר ברור וניכר, ולצורך השורות הבאות אנו נסביר אותו. כמו כן, נסביר את הרלוונטיות של נוטריון לדרישה הגבוהה לשירותי נוטריון עקב הפיכת העולם לכפר גלובאלי קטן. אולם, לצורך הדיון שלהלן ראוי להקדים ולהסביר מהו נוטריון, ומדוע קיימת חשיבות קריטית ועקרונית למקום מושבו של משרד הנוטריון עבור לקוחותיו מן הארץ ומן העולם.

מהו נוטריון?


רבים נוטים שלא לעשות אבחנה ברורה בין עורך דין לבין נוטריון ולהיפך. עורך דין הוא, כתנאי סף, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטה ישראלית או מאוניברסיטה בחו"ל שהמל"ג הכיר בתואר שלה למשפטים. לכן, מסיבה זו יש בישראל עורכי דין שלמדו בחו"ל לקראת התואר הראשון במשפטים, ועדיין הם יכולים לשמש עורכי דין רשומים בלשכת עורכי הדין. נוטריון, נוטריון הרצליה, הוא עורך דין שהוסמך כנוטריון. אם לפשט את הדברים לא כל עורך דין הוא נוטריון, אבל כל נוטריון, הוא כתנאי סף בחוק, עורך דין. נוטריון הרצליה ולמעשה כל נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של עשר שנים לפחות כעורך דין פעיל. כתנאי למינויו של עורך דין לנוטריון, עליו לעבור הכשרה מיוחדת מטעם משרד המשפטים.

מדוע שירותי נוטריון הרצליה נדרשים?


כיום, כאשר תנועת אנשי עסקים, ונוסעים בכלל, מקצה אחד לקצהו השני של העולם הינה דבר שכיח, ונפוץ ביותר, גם שירותי נוטריון הרצליה נדרשים מאוד. ובמה דברים אמורים? כאשר נוסעים ממדינה למדינה לצורך עסקים, לימודים, רילוקישין, או סתם נסיעה בתור תייר, נדרשים הנוסעים לספק מסמכים שונים, כגון: מסמכי חברות, אישורי מס, תעודות לימודים, גליונות ציונים, תעודות נישואים, אישורים שונים של משרד הפנים וכו'. הואיל והמסמכים המופקים בישראל ערוכים בדרך כלל בשפה העברית יש לצורך לתרגמם לשפת המדינה שאליה נועדים המסמכים. כדי שהתרגום יוכר מבחינה משפטית על ידי מדינת היעד יש לפנות לנוטריון, שהוא היחיד המוסמך לאשר תרגומים כחוק. לכן, כאשר יש צורך בנוטריון או בשירותי נוטריון, פונים אל נוטריון הרצליה או אל נוטריון בכלל כדי לקבל את השירות המתאים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.