מנהיג מפלגת הימין ההולנדית, חירט וילדרס, פרסם אתמול (ב') רשימה של 16 מדינות שאוסרות כניסת ישראלים לשטחן, כך פורסם ב"360".

וילדרס, שידוע בתמיכתו בישראל, פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו שיתף רשימה שרצה ברחבי הרשת, בה מופיעות 16 מדינות אשר אוסרות על כניסה של ישראלים לשטחן. הפרסום של וילדרס בא על רקע הגינויים שסופג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שחתם על צו האוסר על תושבים של שבע מדינות מוסלמיות שסומנו כמסוכנות להיכנס לשטח ארה"ב.

"איפה הייתם, המוחים, ואנשי הפוליטיקלי קורקט כשאסרו על ישראלים להיכנס למדינות האלה?" כתב וילדרס בפוסט שהפך ויראלי וזכה למאות שיתופים ולייקים מהולנדים ומישראלים רבים. את הפוסט חתם וילדרס בתיוג המילה "צבועים".

חירט וילדרס. צילום: Phil Nijhuis
חירט וילדרס. צילום: Phil Nijhuis

רשימת 16 המדינות שאוסרות על כניסת ישראלים לשטחן הן: אלג'יריה, בנגלדש, ברוניי, איראן, עיראק, כוויית, לבנון, לוב, מלזיה, עומאן, פקיסטן, ערב הסעודית, סודן, סוריה, איחוד האמירויות ותימן. "ושוב, לא רואים שלמישהו אכפת מזה בתקשורת העולמית. ממשלתנו חייבת להגיב בנושא" כתבו גולשים הולנדים בתגובות לפוסט.

לפני כחודשיים פורסם כי השירות החשאי ההולנדי (AIVD) חקר את מנהיג מפלגת הימין בטענה כי זה מסכן את ביטחון המדינה. עילת החקירה הייתה ביקוריו הרבים בישראל והקשרים ההדוקים שלו עם בכירים ישראלים. לטענת השירות החשאי יתכן כי וילדרס מושפע על ידי ישראל ובכך מסכן את ביטחונה של הולנד,

העיתון De Volkskrant ההולנדי, שפרסם לראשונה אודות החקירה, הוסיף כי חקירת פוליטיקאים על ידי השירות החשאי היא לא דבר שכיח בהולנד וזאת מהחשש שייווצר רושם של התערבות פוליטית מצידו. מאידך, עולה הטענה כי השירות החשאי צריך לדאוג קודם כל לאינטרס של ביטחון המדינה ולמנוע התערבות של מדינות זרות, קל וחומר במקרה של וילדרס, שמשמש גם כחבר בוועדת המודיעין ההולנדית.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם