“התמונות המזעזעות מסוריה, צריכות לטלטל כל בן אנוש. ישראל מגנה בחריפות את השימוש בנשק כימי בכל מצב, ובייחוד נגד אזרחים חסרי ישע. ישראל קוראת לקהילה הבין-לאומית להשלים הבטחתה מ-2013, ולסלק את הנשק הכימי מסוריה. המלחמה האכזרית מדגישה את הציווי הגדול- לעולם נגן על עצמנו בכוחות עצמנו. מול כל אויב ומול כל איום”. כך אמר היום (א’) בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, בתגובה לטבח שהתרחש הבוקר בעיר אדלב בסוריה, במהלכו נרצחו לפחות 100 אזרחים.

רה"מ נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
רה”מ נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

 

שר החינוך קרא לנשיא טראמפ להתערב. “ילדים נחנקים למוות, העולם חייב לפעול נגד המתקפה הכימית בסוריה. קורא לנשיא ארה”ב דונאלד טראמפ להוביל את המאמץ”, אמר שר החינוך.

אריה דרעי, יו”ר ש”ס ושר הפנים, טען כי מדינת ישראל צריכה לפעול על מנת לסייע. “זוועה קורעת לב הבוקר בסוריה: עשרות ילדים הרוגים מנשק כימי. ישראל המעצמה והדמוקרטיה היחידה באזור, חייבת להוביל את העולם לשים קץ לטבח הנורא!”, אמר דרעי.

השר אמר: “איפה האו”ם והעולם שבסוריה נרצחים במתקפה כימית אזרחים חפים מפשע ובהם נשים וילדים? הגיע הזמן שהאו”ם יחליף את הדיסקט הקבוע שלו נגד ישראל וידאג לעצור את רצח העם שמתחולל בסוריה”.

טראמפ. מאשים את ממשל אובמה ב"ניפוח" הפרשה. צילום :רויטרס
טראמפ. יגיב לטבח בסוריה? צילום :רויטרס

 

איל בן ראובן, חבר כנסת מטעם סיעת “המחנה הציוני”, הזהיר ואמר כי העובדה שסוריה מחזיקה בנשק כימי מסוכנת לאזרחי ישראל. “דיווחי התקיפה בנשק כימי ע”י הצבא הסורי מעלים שוב שימוש בגז כנגד אזרחים במרחב ההתעניינות ואופציית הפעולה של מדינת ישראל”, אמר בן ראובן.

חבר הכנסת בן ראובן הוסיף כי הנשק הכימי שצבא אסד מחזיק הוא בניגוד להסכם שחתמו בסוריה עם ארה”ב. “הפרה בוטה של ההסכם שהושג בעבר בין האמריקנים למשטר אסד על חיסול אופציית הגז במרחב הסורי. מדינת ישראל חייבת להוקיע את השימוש בנשק כימי ולפעול מול הרוסים, האמריקנים והאו”ם כדי שיביאו למניעה מוחלטת של נשק כימי”.

ילדים סוריה ללא קרדיט
ילדים שנפגעו מהטבח בסוריה. צילום: ללא קרדיט.

 

חבר הכנסת צייץ בחשבון הטוויטר שלו: “כדאי שטיזי (כינוי גנאי לחבר הכנסת ) וחברי הרשימה “הפלסטינית” סוף סוף יבינו שמדינת היהודים היא המחסום האחרון ששומר עליהם מפני גז עצבים ושאר מיתות משונות על הבוקר”.

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) , אמר: “הגיע הזמן שאסד ישלם על פשעי המלחמה שלו. תקיפה נוספת בנשק כימי והעולם שותק. על ישראל להוביל קו מוסרי ערכי ברור נגד פשעי המלחמה של הציר איראן-אסד-חיזבאללה. זה נוגע לישראל לא רק ערכית. גם אסטרטגית. הנשיא אובמה השאיר ואקום ב 2013 אליו נכנסו רוסיה, איראן, דעאש וחיזבאללה. על ישראל לגבש מדיניות אקטיבית יותר מול ההתפתחויות השליליות בגבולה הצפוני”.

חברת הכנסת אמרה: “שימוש בנשק כימי והפצצת בית החולים בסוריה מחייבים את העולם כולו לפעול. שתיקה והשלמה הם מסר הרה אסון”.

יו”ר מרצ : “התקיפות האחרונות בסוריה והעלייה בשימוש בנשק כימי מראים שאסד למד משתיקת הקהילה הבינלאומית שיש לו צ’ק פתוח, ואין לו שום בעיה להשתמש בו”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.