ראובן שמרלינג הי"ד

ראובן שמרלינג הי"ד

בהודעה לתקשורת אמרה משפחת הנרצח מאלקנה, ראובן שמרלינג הי"ד, כי אין ספק שמדובר ברצח על רקע לאומני. "המשפחה המורחבת המומה ואבלה על הרצחו של בעל, אב וסב אהוב. למשפחה הכואבת אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני. ראובן (מוטי) שמרלינג ז"ל היה אדם אהוב על כל מכריו, איש חסד לכל נצרך ללא הבדל. היה מוקד של שמחה והפיץ אור בכל מסגרת שבה פעל", נכתב בהודעה.

"אדם אשר תרם ממרצו ופועלו לטובת הקהילה והיה נכון להושיט יד לעזרה לכל נזקק בכל עת ורבות מהפעמים עשה זאת בסתר. שימש כחזן בבתי הכנסת באלקנה בתפילות הימים הנוראים וכל הקהילה נרגשה מקולו הערב ותפילתו היוצאת מן הלב. נלקח מאיתנו ביום הולדתו ה- 70 כשכל המשפחה המורחבת מתכנסת לחוג את החג כמידי שנה בשנה בחג הסוכות. מסיבת הולדתו הפכה לצערנו ליום אבלנו", הוסיפה המשפחה האבלה.

כזכור, אמש אותרה גופתו של שמרלינג בכפר קאסם עם פצעי דקירה ואלימות בכל חלקי הגוף. בנו איתר את גופתו בעסק לייבוא פחמים אותו ניהל באזור התעשייה בכפר והזעיק את צוות מד"א שנאלץ לקבוע את מותו. עפ"י החשד, פועלים פלסטינים אותם העסיק הנרצח היכו אותו למוות בעקבות סכסוך כספי ונמלטו.

טרם נקבע אם הרצח התבצע על רקע פלילי שמקורו בסכסוך עסקי או על רקע לאומני. בעקבות החשד למניע לאומני החקירה נמאת בטיפול השב"כ יחד עם היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

היום (ה') היה אמור שמרלינג לחגוג מסיבת הפתעה לכבוד יום הולדתו ה-70. ארבעת ילדיו ו-19 נכדיו הגיעו לחגוג לו בחג והדפיסו חולצות 'צעיר בן 70'. הלוויתו תצא מחר (ו') בשעה 13:45, מבית הכנסת 'מורשת יהודית' באלקנה ומשם לבית העלמין באלקנה. השבעה תחל במוצאי שמחת תורה בבית המשפחה באלקנה.

חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90
חקירת הרצח בכפר קאסם. צילום: פלאש 90

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20