ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ה') בטקס הנחת אבן פינה להקמת שכונת גבעת ג' בביתר עילית בה ייבנו כ-1,100 יחידות דיור. "ישנם מקומות שיש לי קשר נפשי אליהם – קודם כל בגלל שְמַם. כשאני שומע את השם 'ביתר', איני יכול  להישאר אדיש. אני מתרגש", הודה רה"מ.

רה"מ בטקס הנחת אבן הפינה בביתר עילית. צילום: לע"מ

"אין ממשלה שעושה יותר למען ההתיישבות בארץ ישראל מהממשלה בראשותי", אמר נתניהו. "אנחנו פועלים במרץ לטובת ההתיישבות בכל חלקי הארץ. הנה, ראש הסגל שלי, יואב הורוביץ, היה הבוקר לא רחוק מכאן, בנתיב האבות, יחד עם ראשי המועצה והתושבים, על מנת לנסות למזער נזקים במסגרת החוק. ואתמול כינסנו את כל הגורמים – משרדי הביטחון, השיכון והאוצר – כדי להביא בהקדם לחידוש העבודות להקמת היישוב עמיחי למפוני עמונה. מגיע להם בית ובהקדם".

 

ראש הממשלה התייחס להיסטוריה של העיר החרדית. "עוד לפני למעלה מ-2,000 שנים התקיים באזור הזה יישוב יהודי פורח. מאוחר יותר, בימי מרד בר-כוכבא, הדהדה כאן תרועת הלוחמים שנאבקו בגבורה באימפריה הרומית. הם עמדו שלוש שנים מול נחשול אדיר, נחשול צבאי שצבא כאן על יהודה – והם סירבו להיכנע לו. אמנם בסופו של דבר ביתר נלכדה יחד עם יודפת ומסדה, הן נפלו, היא נפלה, אבל זכרה וזכרם המשיך לפעם בלב האומה".

"אני התחנכתי על הרעיון הלאומי, שתנועת בית"ר היא השורש שלו: בית"ר מסמלת חיבור לשרשרת הדורות, עוז רוח, גבורה ואמונה בנצח ישראל. הדור שלנו זכה להגשים את מה שדורות רבים חלמו עליו, בְּעִמְקֵי הדיכוי וההשפלה. חזרנו לנחלת אבות – לארץ זבת חלב ודבש. הפכנו אותה לארץ זבת חלב ודבש, זוהי תמצית ההיסטוריה שלנו: יש שבת 'חַזוֹן' – ויש שבת 'נַחֲמוּ'. אחרי החושך בא האור", הוסיף רה"מ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית"ר עילית. צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית"ר עילית. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

"חשוב לי שהציבור החרדי, שאני לו רוחש כבוד עמוק, לא יקופח. כולנו אחים, וכולנו שווים", הדגיש רה"מ. "כשאני יושב עם הנציגים שלכם בממשלה וגם בכנסת, כל יום ראשון יש ישיבת מפתח, ישיבת ראשי מפלגות, ובאים החברים, ואנחנו דנים באתגרים ובבעיות השונות. הדבר נעשה, אני אומר את זה בצורה הכי מדויקת, ברוח טובה. יש רוח והיא טובה. יש חום הלב ויש שכל ויש תבונה, ומתגברים יחד על הבעיות ומקדמים יחד את המשימות".

"אנחנו פועלים יחד באחווה, בכבוד הדדי, בשותפות אמתית. לא בהתנגחויות, ולא בפוגענות. זו איננה דרכי. הציבור החרדי הוא חלק מהמדינה וחלק מהעם, והוא צריך לקבל את מה שמגיע לו באופן הגון ושוויוני". על תעסוקת חרדים אמר נתניהו כי "שוק התעסוקה קולט בזרועות פתוחות את בני הציבור החרדי – גברים ונשים. יש הערכה גבוהה מאוד ליכולות שלכם, לַחוכמה, לַעומק. והבסיס לכך הוא אותו מעיין נצחי, שממנו אנחנו שואבים בכל דור מים חיים".

"בשבת הקרובה – כהרגלי מדי שבוע – אני אקרא עם משפחתי את פרשת 'וָאֶתְחַנַן', ולאחריה את הדברים המופלאים של הנביא ישעיהו בהפטרה: "נַחֲמוּ נַחֲמוּ עַמִּי". זאת נחמתנו: לראות בבניין ציון וירושלים, לראות בבניין ביתר עילית, לראות בהפיכת הגבעה החדשה – לשכונה שמאכלסת מאות משפחות. תודה רבה לכולכם. שאו ברכה, והרבה הרבה מאוד הצלחה. בשם עם ישראל, למען עם ישראל", סיכם את נאומו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין. צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין. צילום: קובי גדעון, לע"מ

באירוע בו נחתמה מגילת אבן היסוד והנחה אבן הפינה השתתפו גם רבני העיר הרה"ג אורדנטליך והרה"ג תופיק אביעזרי, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, שר הפנים הפריפריה והגליל הרב אריה דרעי, שר הבטחון אביגדור ליברמן וראש העיר הרב מאיר רובינשטיין. בהמשך התארח רה"מ אצל יו"ר סניף הליכוד בעיר ר' שמשי בלומנטל למפגש מצומצם עם חברי הסניף.בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20