דף הבית > אקטואליה וחדשות > אין כניסה ליהודים: צה"ל חסם דלתות בתים נוספים בחברון

אין כניסה ליהודים: צה"ל חסם דלתות בתים נוספים בחברון

כוחות ההנדסה ריתכו את הכניסות במטרה למנוע כניסת מתיישבים לבתים. החלטה על פינוי תתקבל בהתאם להמלצות היועצים המשפטיים שבודקים את חוקיות המהלך

דיווח על בית המכפלה. מתוך "לפני כולם", 19:30, א'-ה'

כוחות הנדסה של צה״ל ריתכו הלילה (ה') את הכניסות לבתי רחל ולאה בחברון במטרה למנוע כניסת מתיישבים לבתים. הכניסה לבתים אלו אסורה ובצה״ל קיבלו הוראה לבצע את ריתוך הכניסות מאחר ועלה חשש שמתיישבים יטענו כי רכשו את הבתים הללו כחוק, בדומה למשבר בית המכפלה בו עדיין מתבצרים מספר מתיישבים.

יועצים משפטיים יבדקו היום את חוזי הרכישות ולאחר מכן יגישו המלצות למשרד הביטחון ולמשרד ראש הממשלה, אז יוחלט האם לפנות את בית המכפלה או לא. בצה״ל ובמשטרה נערכים לכך שהדרג המדיני יורה על פינוי ואם יצטרכו יבוצע פינוי על פי החלטת הדרג המדיני. בהנחה ויוחלט שלא לפנותם הערכה היא כי ארגוני שמאל יפנו לבג״ץ שיורה הוא לפנות את הבתים. גורם מדיני אומר הבוקר כי לא יבוצע פינוי עד שהנושא ייבדק לעומק בכל הרמות החוקיות.

כזכור אתמול הוכרז המקום כשטח צבאי סגור על ידי מח״ט חברון על מנת למנוע כניסת אנשים נוספים למקום, וכוחות מג"ב רבים החלו בגידור השטח מסביב לבית המכפלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שר הביטחון ליברמן שלא לפנות את המתיישבים ממתחם בית המכפלה באישון לילה.

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון