4:42 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אין חיים, הכל סגור, תושבי עזה בסבל אדיר"

"אין חיים, הכל סגור, תושבי עזה בסבל אדיר"

12 שנה להתנתקות מעזה ובזמן שבצד הישראלי מסכמים תקופה לא פשוטה, ביררנו עם העיתונאי העזתי סמי עובייד האם בעזה מרוצים משלטון חמאס: "12 שנה עברו על תושבי עזה כמו גיהנום"

בתחילת הראיון מתאר העיתונאי העזתי סמי עובייד את החיים בעזה לאחר ההתנתקות: "12 שנה עברו על תושבי עזה כמו גיהנום. אין חיים, אין התקדמות בשום דבר. הכל סגור, תושבי עזה בסבל אדיר. אין עבודה, אין כסף, אין חשמל. ישראל סגרה הכל. תושבי עזה נמצאים בין הפטיש והסדן של עבאס וחמאס וישראל: שלושה גורמים על תושבי עזה וסבל אדיר. אתה לא זז, אין כלכלה, מיתון, אין כסף, אין עבודה".

העיתונאי העזתי טוען כי הם לא רצו להתנתק וכי עזה לא יכולה לחיות בלי ישראל אלא אם כן יספקו לה נמל ושדה תעופה: "אנחנו לא ביקשנו את ההתנתקות אריק שרון עשה את זה. עזה לא יכולה לחיות בלי ישראל בשום פנים ואופן או שיש פתרון אחר ושיתנו לעזה נמל ושדה תעופה. חוץ מזה עזה כלא גדול, התושבים לא יכולים לזוז, אתה לא קשור לעולם ואתה נמצא בתוך כלא גדול ואין לך אפשרות להתקיים".

במהלך הראיון מתלונן העיתונאי על התנהלות חמאס שהביאה אותם למצב הזה ושכל מה שהתושבים בעזה רוצים זה לחם, עבודה וכרגע אין להם את זה ואין להם איך לחיות: "חמאס ישבו על הכסא ולא רוצים לקום והם דווקא עם הכסא ולא עוזבים את הכסא, כמו מר ביבי נתניהו יושב על הכסא ויש לו המון תיקים והוא לא רוצה לעזוב ככה החמאס – כל אחד יושב על הכסא ולא רוצה לעזוב. התושבים אומרים להם 'תתנו לנו לחיות'  והם אומרים 'לא אנחנו רוצים לשחרר את ירושלים', מתי תשחררו? עוד 50 שנה. אנחנו רוצים לחיות, רוצים לחם, אנחנו רוצים עבודה. הכל סגור, אי אפשר להתקיים, אי אפשר לחיות".

בסוף הראיון נשאל העיתונאי העזתי האם הוא לא מפחד מחמאס כשהוא מקיים את הראיון הזה, העיתונאי בתשובה פונה לחמאס ומבקש מהם לתת לתושבי עזה לחיות ולעשות שלום עם ישראל: "אחד מדבר על אמת, אני חי בעזה, אני אומר לחמאס תמשיכו לשבת 50 שנה על כסא? תתנו לנו לחיות! אני אזרח, תתנו לי אפשרות להתקיים, תעשו מעזה פרח. תעשו שלום עם ישראל, אל תתחילו עם השטויות שלכם 'נשחרר לכם את ירושלים', 'נשחרר לכם  את פלסטין' כי הם לא יכולים לשחרר, זה לא קל. מי שיבוא וישלוט בעזה ובגדה יהיה גנב ורודן והתושבים יסבלו אז מה הוא יגיד לתושבים? 'אנחנו נשחרר לכם את ירושלים' וזה שקר וכזב אנחנו 100 שנה אומרים נשחרר. שיתנו לנו לחיות, שני עמים יחיו ביחד וחבל על כל שניה"

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו