נדמה כי למרות ההצלחה של , בכל עונה יש המסמנים את נציגת המגזר כמועמדת לרדת לליגה הלאומית. לפעמים בצדק ולפעמים פשוט מתוך הרגל. בעיות בתקציב, קשיים בגיוס ספונסרים, מאבקים מול העירייה, בעיה בהחתמת שחקנים יהודים מהדרגים הבכירים יותר וכמובן בעיית ניהול חמורה. כך מידי עונה, הפרשנים והמהמרים השונים מסמנים את הנציגה היחידה מהמגזר כיורדת הבטוחה ובכל עונה המועדון הקטן מסכנין מצליח להפתיע את כולם. בשנתיים האחרונות אף התברגה בפלייאוף העליון והדהימה אפילו את אוהדיה הרבים והדעתנים.

סכנין (1)

 

הכדורגל הישראלי מלא באירועים הזויים ופרשיות מוזרות, ועדיין – מועדון בני סכנין יכול בקלות להתמודד על האירוע ההזוי של העשור עם החתמת המאמן הברזילאי שהספיק כבר לעזוב את הארץ והשאיר חומרים רבים לסטנדאפיסטים חובבי כדורגל.

בעלים

מועדון בני סכנין אינו נמצא בבעלות איש עסקים אלא עמותה, בראשה עומד מוחמד . מתאמץ למצוא את השביל המתאים עם הרבה זהירות. הוא מנסה להימנע מהתנגשות עם ראש העיר מאזן גנאים שהיה יו״ר הקבוצה לשעבר, עם האוהדים שבאים עם מטענים ודעות קדומות מהבית ומתמודד עם קשיים בגיוס כספים. כל אלה מעמידים את סכנין בחוסר יציבות תמידית שגורמת להנהלה להיכנס לפניקה בכל הזדמנות ולקחת החלטות הזויות, גם לגבי מאמנים.

מוחמד אבו יונס. צילום מסך
יו"ר העמותה, מוחמד אבו יונס. צילום מסך

 

אבו יונס, בניגוד לעסקנים וגורמים שונים שהיו בסכנין, מנסה למתן המלחמות בין אוהדי בני סכנין לבית״ר ירושלים. הוא היה זה שהחליט ליישם את תכנית ההפרדה שקבעה כי במשחקים בין בני סכנין ובית״ר ירושלים יגיעו אוהדי הקבוצה המארחת בלבד. בניגוד לבעלי המועדונים, אבו יונס, בגלל אילוצים רבים נאלץ לתמרן ולקבל החלטות שלא תמיד הוא מסכים איתן.

מאמן

בלי הרבה ניסיון בליגת העל אבל עם הרבה רעב, יהיה מאמן בני סכנין. ז'אירו שהיה עם הקבוצה במחנה האימונים, החל בבניית הסגל וברח, השאיר לנעים קבוצה עם צלקת גדולה אחרי החודש ההזוי ביותר בתולדות המועדון. נעים ועוזרו החדש אלדד שביט ייאלצו לפני הכל להוציא את השחקנים מההלם בו הם נמצאים, הלם שגרם להם להפסיד להפועל עכו בגביע הטוטו.

המאמן החדש, פליקס נעים. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפ"ס
המאמן החדש, פליקס נעים. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפ"ס

 

נעים ייאלץ להביא תוצאות ומהר כדי להרגיע את האוהדים שדרשו מההנהלה למנות למאמן ראשי את איימן חלאיילה שהיה עוזרו של הברזילאי הנעלם. חלאיילה יישאר בתפקיד עוזר המאמן. נעים ייאלץ להיות חכם בחלוקת הסמכויות בין שני עוזריו כדי לא לעורר מהומות ביציעים ובתקשורת המקומית.

 

חלון העברות

הצטרפו: מוחמד , ישראל , מארון גנטוס, ג'ונתן לוקה, מתן אמבר, לוקאס גאוצ׳ו ועלאא אבו סלאח.

עזבו: סיראז׳ נסאר, ניר לקס, יובל אבידור, ז'וארז'יניו ורמזי ספורי.

חוזר לקנדציה נוספת בסכנין. מוחמד כליבאת. צילום: בני סכנין
חוזר לקנדציה נוספת בסכנין. מוחמד כליבאת. צילום: בני סכנין

 

תקציב

למרות הקשיים המתעוררים בכל עונה, בני סכנין תעמיד העונה תקציב של 16 מיליון שקל. עם תקציב זהה, הצליחה סכנין בשנתיים האחרונות להתברג בפלייאוף העליון. התקציב של בני סכנין יהיה מהנמוכים בליגת העל אבל בקבוצה יודעים מניסיון שהתוצאות לא תמיד קשורות לגובה התקציב.

 

מטרות וציפיות

ההנהלה והאוהדים רוצים גם העונה . האוהדים רוצים במקביל כדורגל איכותי ושחקנים מהמגזר שיהיו על כר הדשא ולא רק שחקני אימון לאמצע השבוע. מבחינת הציפיות, אף אחד מחוץ לסכנין לא מאמין שהקבוצה הנוכחית מסוגלת להפתיע שוב ולכן לא צפוי לחץ גדול על השחקנים. יחד עם זאת, אבו יונס אמר בימים האחרונים כי הקבוצה של העונה טובה מזאת של העונה שעברה וכי הוא מצפה להגיע פלייאוף העליון.

האוהדים יביאו נקודות בדוחא. צילום: בני סכנין
האוהדים יביאו נקודות בדוחא. צילום: בני סכנין

הערכה

עשה קסמים והוביל את הקבוצה פעמיים ברציפות לפלייאוף העליון, אבל עם עזיבת אבוקסיס יעזוב גם הקסם. בני סכנין לא תגיע לפלייאוף העליון ותישאר ליגה הרבה בזכות המגרש הביתי בדוחא.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא