פינת האוכל היא מקום ייחודי בכל בית. יש המשתמשים בפינה זו על בסיס יומיומי ולכן רוצים ליצור תחושה ביתית ורגועה עד כמה שאפשר, בעוד שאחרים מעדיפים להשתמש בה באופן יותר פורמלי ומחפשים עיצוב יותר מוקפד ויוקרתי. בכל דרך שתעדיפו להשתמש בפינת האוכל שלכם, חלל מעוצב ופרקטי המותאם לצרכים שלכם יעזור לכם להפיק את המרב. הטיפים הבאים יהפכו את פינת האוכל שלכם להרבה יותר מאשר המקום שבו אתם סועדים, אלא לחלל רב תכליתי ופינת חמד אמיתית.

ובמקום הראשון: עיצוב

אם אתם רוצים לקצור מחמאות, כדאי שתשקיעו בעיצוב החלל, כאשר עיצוב הוא הרבה מעבר לבחירת רהיטים. בעידן המודרני פינות האוכל מעט מוזנחות, כבר מההיבט האדריכלי. עם תכנון מרחבים פתוחים אין כל כך מקום מוגדר לפינת האוכל ולכן עליכם להחליט היכן למקם אותה. כדי להגדיר את החלל תצטרכו להשתמש במעט טריקים עיצוביים:

  • צבע – ממלא תפקיד חיוני בהגדרת חלל פינת האוכל ויכול ליצור את האווירה הרצויה. הצבע יכול להפוך את פינת האוכל לתוססת ומלאת חיים, ומנגד לפורמלית ויוקרתית. על פלטת הצבעים שאתם בוחרים לפינת האוכל להיות תואמת גם לשאר חלקי הבית, כדי שהחלל יהיה מוגדר אך גם ישתלב בהרמוניה עם חלקי הבית האחרים.
  • רהיטים – הריהוט של פינת האוכל מהווה חלק בלתי נפרד מפינה זו. כאשר אתם בוחרים רהיטים עליכם להבטיח שהגודל והצורה של השולחן יתאימו לחלל, שהכסאות יהיו פונקציונליים ויפים, שחומרי הגלם יהיו עמידים ויתאימו לסגנון הכללי. הבחירות שלכם ישפיעו על המראה ויגדירו את אופן השימוש בפינת האוכל שלכם.
  • אביזרים משלימים – שולחן האוכל והכסאות שתבחרו אינם החפצים היחידים שיכולים לתרום לנראות ולהשפיע על מידת הפונקציונליות של החלל. תחת קטגוריה זו נכנסים כל הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול כמו למשל וילונות, תמונות, כלי אוכל והגשה, מזנונים, פתרונות תאורה וכיוצא בכך.

גם יפה וגם נוח, אפשרי?

חשוב מאוד לראות את פינת האוכל המושלמת בעיני רוחכם, כדי לדעת ולהבין בדיוק איך תרצו לעצב אותה. עם זאת, כשאתם עושים זאת הקפידו להקדיש תשומת לב גם לנושא הפונקציונליות. בתחומי העיצוב השונים נראות ופונקציונליות הולכות יד ביד ולכן כאשר ניגשים לשלב העיצוב יש להגדיר את הצרכים שלכם, ולהבין איזה משקל לתת לעיצוב ואיזה לפרקטיות. 

כך למשל פינת אוכל רשמית נוטה להיות מאוד יוקרתית ומאובזרת, לעומת פינת אוכל שמשמשת את בני המשפחה על בסיס יומיומי. שימו לב שבשני המקרים יהיה הבדל מהותי בין סוג הרהיטים, התאורה, העיצוב ורמת האבזור. פינות אוכל רשמיות נוטות להיות מעוצבות יתר על המידה עם פתרונות תאורה גדולים ותלויים ועם רמת אבזור גבוהה, לעומת פינות אוכל פונקציונליות אשר בהן העיצוב ישרת את אלמנט הנוחות. הגדירו מה אתם מחפשים ויהיה לכם קל יותר למצוא את האיזון.

בחירת כיסאות, השלב שחיכיתם לו

אי אפשר להתעלם מהעובדה שהכיסאות הם שעושים את פינת האוכל. אומנם שולחן האוכל נמצא במרכז אך הכיסאות נותנים את הטון ומגדירים את האווירה. כיסאות תואמים ייצרו תחושה יותר רשמית, כסאות צבעוניים יעניקו תחושה יותר קלילה, כסאות המשלבים מתכת יעניקו תחושה מודרנית לחלל וכסאות מרופדים יחזקו את האווירה הכפרית. בחירת הכיסאות משפיעה על האווירה כולה ויכולה לשנות לחלוטין את הנראות של פינת האוכל שלכם. 

אז איך בוחרים? קודם כל מודדים. חשוב מאוד שהמידות והפרופורציות יהיו נכונות ושהכסאות יתאימו לשולחן מבחינת הגודל. ישנו מבחר גדול של אפשרויות חומריות לבחירה: עץ, ראטן, מתכת ועוד. הכי מומלץ לקחת השראה וגם להתנסות. אם ראיתם עיצובים יפים של פינות אוכל, נסו לדמות אותם בבית שלכם, רק אל תשכחו להתנסות ולא לקנות בצורה עיוורת. קחו לכם רגע לשבת ולהבין איך זה מרגיש לכם לפני שאתם מתחייבים.

עכשיו הקדישו גם מחשבה לבחירת פתרונות תאורה ואביזרים משלימים, וכדי לעשות זאת נכון קבלו קצת ייעוץ ממומחים.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.