יבואני הרכב, שבעבר היו היחידים אשר יכלו להציע לצרכנים רכבים חדשים, איבדו לא מכבר את המונופול שלהם. אם פעם רק היבואן יכול היה למכור רכבים שמד הקילומטרים הראה אפס, כיום גם סוכנויות רכב בכירות מסוגלות להציע זאת. אך לא מספיק לדעת שאפשרות זאת אכן קיימת. כדאי לדעת גם איך קונים רכב אפס קילומטר בתבונה ולמה זה כדאי.  

המשמעות של חלופות (רכב בליסינג או יד שניה)

לפני שנעבור לכל המשמעויות של קניית רכב אפס קילומטר, כדאי לייחד כמה מילים לגבי ההבדל שבין קניית רכב בליסינג לבין קניית רכב יד שניה. בקניה רכב מיד שניה, בין אם מאדם פרטי ובין אם באחד ממסלולי הרכישה של רכב משומש מליסינג, משלמים אמנם מחיר נמוך משמעותית, אך יש צד שני למטבע. מדובר ברכב שאף פעם לא יהיה במצב מכאני ותפעולי הזהה לרכב החדש. רכב חדש יהיה לא רק במצב מכאני מעולה, כאשר כל המערכות רק יצאו מהמפעל. זה יהיה גם רכב יותר בטיחותי ובעל אבזור עשיר. וכאשר רוכשים רכב מליסינג, למעשה, הוא גם מאבד מערכו באופן מידי וגם ללא קשר למצבו.

אפס קילומטר מסוכנות, חדש ממש (ולא בערך)

כעת נעבור לשאלה, איך קונים רכב 0 קילומטר? ראשית, חשוב להבין מאין צמח המונח רכב אפס קילומטר. רכב אפס קילומטרים הינו רכב חדש לכל דבר אך כזה שלא נמכר על ידי היבואן. על פי רוב, רק היבואנים מגדירים את הרכב כ"חדש" מכיוון שהם לא רשומים בתור היד הראשונה של הרכב.

בקנייה מסוכנות, הסוכנות רשומה בתוך בעל הרכב (לפני העברת הבעלות). אך מבחינה מעשית, הנהג שמקבל לידיו את מפתחות הרכב מקבל רכב חדש מכל בחינה שהיא. אחרי שהבהרנו שמדובר ברכב חדש לחלוטין, חשוב להעיר דבר נוסף. יש סוכנויות רכב שמוכרות לא רק רכבים של אפס קילומטר אלא גם רכבים מיד שניה שכבר נסעו לפני כן על הכביש. לכן, יש לוודא כי אתם מקבלים לידיים רכב חדש, מסוכנות אמינה. רכב חדש באמת ולא רק כזה שעבר השבחה, נראה כחדש או "כמעט חדש".

צילום: Pixabay

 

היתרונות בקניה של רכב אפס קילומטרים מסוכנות

על מנת להבהיר את כל המשמעויות של רכישת רכב אפס קילומטר מסוכנות, אספנו את כל היתרונות המרכזיים של בחירה כזאת:

  • מחיר אטרקטיבי – רכב אפס קילומטר מסוכנות מגלם בתוכו הנחה משמעותית על מחיר המחירון המקובל. כמובן, רמה ההנחה תלויה במותג הרכב שבוחרים ובגורמים נוספים, תלוי במלאי בחברה.
  • רכב שמור – רכב שעדיין לא עלה על הכביש תמיד יהיה במצב שמור לחלוטין. לא צריך להסתבך עם בדיקות של ספר הרכב, לא צריך לברר היסטוריית טיפולים. רכב שעדיין לא נהגו בו מעניק את חווית הנהיגה המקסימלית ובטיחות משופרת. מדובר ברכב שיצא מהמפעל בדוק ובמצב מושלם.
  • אחריות – כאשר רוכשים רכב אפס קילומטרים, נהנים מתקופת האחריות המקסימלית. לעובדה זו יש משמעות כפולה. גם נהנים מראש שקט למקרה הצורך. גם יודעים שהיצרן נושא בעלויות במקרה ולאחר תקופה מסוימת תתגלה בעיה כזאת או אחרת.
  • אבזור ובטיחות – כרכב חדש, רכב אפס קילומטר יהיה בדרך כלל מאובזר בצורה טובה מאוד. מדובר הן באבזור המקנה יופי (למשל דשבורד מעוצב) והן באבזור של אביזרי בטיחות. זה הכלל הידוע: ככל שהרכב חדש יותר, כך הוא מגיע עם יותר אבזור ומערכות בטיחות יותר מתקדמות.

צריכת דלק חסכונית – ברכבי אפס קילומטר, צריכת הדלק נמוכה ביחס לדגמים ישנים יותר. גם האמינות הכללית, ללא ספק, גבוהה מאוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20