יום הולדת הוא יום מיוחד וחגיגי אשר צריך לציין אותו עם הרבה שמחה ופינוקים. זה לא ממש משנה איזה גיל חוגגים, כולם אוהבים עוגה מושקעת, הרבה מתנות ובלונים. אך יש עוד אלמנט שעושה את היום הזה להרבה יותר מרגש וחגיגי, רכישת זר יום הולדת, זר פרחים מרהיב וססגוני. הזר יכול להגיע הן כסידור מעוצב או זר לראש, שניהם עשויים מפרחי העונה או הפרחים האהובים על החוגגים.

טרנד ה – DIY ששטף את המדינה הוביל רבים ורבות לרצות להכין לבד את הזר החגיגי. בהחלט אפשר להכין זר יום הולדת מושקע בהכנה עצמית קלה ופשוטה, כל מה שנדרש זה פרחים טריים ונקיים, נטולי עלים וקוצים, מומלץ מאוד להשתמש בפרחים עמידים, אשר יחזיקו מעמד זמן רב ללא מים, כגון ליזאנטוס, שושן צחור, חרציות או גיבסנית. את הגבעולים יש לחתוך בקצה בצורה אלכסונית כדי שיספגו אליהם כמות רבה של מים טרם הרכבת הזר.

את רכישת זר יום הולדת או את רכישת הפרחים הטריים להכנתו, מומלץ מאוד לבצע בחנות פרחים איכותית, המבטיחה פרחים רעננים שיחזיקו לאורך זמן. בנוסף לפרחים יש צורך במספר חומרים בסיסיים ליצירת זר יום הולדת מרשים, חוט ברזל ירוק בקוטר 8 מ"מ, פלורל טייפ (סליל דבק ירוק), סרט קשירה מסאטן בכל צבע שרוצים, מספריים, מזמרה או קאטר.

לאחר השריית הפרחים במים יש צורך לייבש אותם היטב במגבת, מבלי לפגוע בצורה ובחיות שלהם. עבודת ההכנה דורשת עדינות ודיוק. את חוט הברזל יש לקפל בשני הקצוות ללולאות קטנות ולהצמיד גבעול פרח, למתוח וללפף את הפלורל טייפ הדביק אל חוטי הברזל והפרחים. יש לחזור על הפעולה עם שאר הפרחים בצורה מעודנת כך שתיווצר שורת פרחים מסודרת. את סרט הסאטן הצבעוני יש לקשור בשתי הלולאות כדי שניתן יהיה להניח את הזר על הראש ולקשור את הסרט בהתאמה מושלמת. חשוב לציין כי על מנת לשמור על הזר רענן והפרחים טריים חשוב מאוד להימנע  מלהניח את הזר מתחת למזגן או ליד חלון עם שמש ישירה ומומלץ להניח במקרר עד לחגיגה.

אמנם זה מאוד נחמד לעשות יצירה ולהתהדר בזר שעשיתם לבד, אבל תמיד קיימת גם האפשרות להזמין זר או כתר פרחים שנשזר בצורה מקצועית עבור החוגג או החוגגת. היום ניתן להזמין פרחים בקליק ולקבל זר מעוצב לפי הטעם האישי, עם הפרחים הצבעים והסגנון המתאימים לחוגגים. בהזמנה או רכישת זר יום הולדת מחנות פרחים איכותית, ניתן תמיד לשלב אלמנטים חגיגיים נוספים, אפשר להוסיף לסידור הפרחים בלונים, שוקולד או כל הפתעה מרגשת אחרת ובכתר יום ההולדת ניתן לשלב פרחים מיוחדים, פרחי תבלין או קישוטים מדליקים אחרים.

אין זה משנה אם עושים לבד את הזר, או רוכשים מחנות פרחים, כל מה שחשוב זה שהזר או כתר הפרחים ישמחו את ילדי יום ההולדת ויסייעו להם להפוך את היום החגיגי למאושר במיוחד, לפחות עד השנה הבאה.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20