צילום: יח"צ

 

המטבח מקבל את מלוא תשומת הלב בבית כי אנחנו מבלים בו חלק גדול מהזמן ואף משתמשים בו לאירוח חברים ובני משפחה. המטבח אמור מצד אחד לייצר תחושה של אינטימיות וביטחון, אך במקביל לשמור על ערך פרקטי גבוה עבור אנשים שאוהבים לבשל, לטגן ולאפות. בין לבין, עיצוב מטבחים מושפע מטרנדים אופנתיים ומגמות בינלאומיות ולא תמיד קל לעקוב אחריהם.

האמת היא שלא חייבים לשפוך המון כסף על מעצבי פנים במידה ובוחרים לעצב מחדש את המטבח. כיום ניתן לעשות זאת כמו מקצוענים גם בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב ובמקרים מסוימים אפילו בלי לצאת מהבית. כל מה שצריך הוא להכיר את הפרמטרים המרכזיים ולהשתמש בהם כמצפן בתהליך קבלת ההחלטות.

גודל, סגנון ותקציב

בעלי בתים שרוצים לעצב את המטבח כמו מעצבים מומחים צריכים לזכור שטווח האפשרויות שלהם בכל זאת מוגבל. הסיבה לכך היא שלכל מטבח יש גודל קבוע ואי אפשר לחרוג ממנו. זה אומר שבתוך המטבח הרלוונטי ניתן לבחור רק 2-3 סגנונות רלוונטיים ושאין טעם לבזבז זמן וכסף על טרנדים שאין להם מקום, תרתי משמע.

את גודל המטבח קובעים מראש וטרם החלטה על סגנון העיצוב המועדף. על בסיס הנתונים האלה אפשר להיכנס לעובי הקורה ולהתרשם מהבדלים בין סגנונות עיצוב בולטים כגון הסגנון הכפרי, הסגנון המודרני או סגנון אקלקטי. סגנון עיצוב כפרי למשל נשען על שימוש בחומרי גלם חמים כמו עץ, לעומת הסגנון המודרני שבו משתמשים במתכת וזכוכית. מנגד, בסגנון אקלקטי מנסים לשלב בין כל העולמות ומשתמשים גם בסוגים שונים של צבעים וגוונים.

אחרי שנדע אם ללכת לכיוון של מטבח כפרי, מודרני או אקלקטי ולאחר שנחליט באיזה צבע להתמקד או מה סוג השיש, יהיה קל יותר לקבוע את התקציב. החלטה על מסגרת התקציב תשמש להשוואה בין מטבחים ברשתות השונות והיא תעזור להגיע להכרעה סופית בנוגע לרכישת הרהיטים, מכשירי החשמל והמוצרים המשלימים.

אולם התצוגה הוא הבית החדש שלכם

אין מנוס מלבקר בחנויות מובילות על מנת להתרשם מסגנונות שונים של . אולם התצוגה יכול לתת השראה לסגנון עיצוב מועדף, לחשוף את בעלי הדירה להשפעות שהם לא הכירו ולסייע להם להתמקם בצורה מדויקת יותר מבחינת ההחלטה על מסגרת התקציב.

למעשה, אולם התצוגה הופך מהר מאוד לבית השני של בעלי מטבחים לקראת שיפוץ או עיצוב מחדש. כדאי להתייחס לשלב הזה בתור יתרון ולהגיע עם ראש פתוח לאולמות התצוגה, מה גם שתמיד ניתן לנצל את הביקור בהם על מנת להתייעץ עם נציגי השירות.עי

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.