כמעט בכל בית אנחנו יכולים למצוא היום מכונת קפה אחת לפחות. יש בתים שמחזיקים אפילו ביותר ממכונה אחת, לעיתים זו לצד זו עומדות מכונות שונות, זו מכונה שאפשר להכין איתה אספרסו ולצידה מכונה אחרת, כזו שניתן להכין קפו’צינו, קפה אמריקאי ועוד. הימים בהם הסתפקנו בהכנת קפה שחור על הכיריים או קומקום חשמלי שמחמם את המים בשביל נס קפה, נעלמו כלא היו.

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים מכונת קפה ביתית, צריך להבין את מקור השינוי, צריך להבין מאיפה הוא נובע. יש לכך שלוש סיבות עיקריות, הראשונה, מאחר ואנחנו יכולים לראות בנוף הישראלי לא מעט בתי קפה בהם אנחנו אוהבים לשבת, אז מה הפלא שאנחנו רוצים שתהיה לנו מכונת קפה ביתית שתאפשר לנו להכין את אותו קפה שמכינים לנו בבית הקפה האהוב עלינו, מבלי שנצטרך לבזבז כסף וזמן?

הסיבה השנייה היא שרמת החיים עלתה אז אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לקנות מכונת קפה, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לרכוש משהו קצת יותר מפואר מקומקום חשמלי, במיוחד אם נוהגים לארח אורחים, ואז זה מתבקש.

הסיבה השלישית היא, כשמסתכלים על חנויות למוצרי חשמל, אתרי אינטרנט בתחום וכמובן חנויות ספציפיות למכירת מוצרי קפה, או אתרים של חברות שמתמחות בכך, הרי שאנחנו יכולים למצוא לא מעט דוגמאות של מכונות קפה במחירים נוחים לכל כיס. אם כך, למה שלא נקנה לנו מכונה אחת?

איך לבחור מכונת קפה ביתית

כיצד בוחרים את המכונה שלנו

יש כמה כללים לבחירת מכונת קפה, אנחנו נציג את העיקריים שבהם.

כלל ראשון, אנחנו צריכים לדעת לשם מה השימוש שלנו. נניח ואנחנו אנשים שאוהבים לשתות אספרסו ולא שום סוג קפה אחר, אז אין טעם לקנות מכונה שעושה מיליון דברים, זה בזבוז כסף. אנחנו יכולים לקנות מכונה שעושה אספרסו וזהו. אנחנו צריכים לדעת מה אנחנו מחפשים.

כלל שני, אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים לעבוד קשה או לעבוד בצורה קלה. אם אנחנו רוצים לעבוד קשה, ומצד שני ליהנות מקפה איכותי, אז אנחנו יכולים להשתמש במכונת קפה ידנית. אם אנחנו לא רוצים לעבוד קשה אנחנו יכולים לבחור במכונת קפה אוטומטית. חשוב לומר, שזה לא אומר שהקפה לא טעים, הוא בהחלט יכול להיות טעים.

כלל שלישי, אם אנחנו רוצים לרכוש מכונת קפה, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את גודל המכונה. יש מכונות קומפקטיות שאפשר להניח על שיש ובכלל לא לשים לב אליהן. אחרות יכולות לתפוס מקום. אנחנו צריכים לדעת כמה שטח הן תופסות וכמה אנחנו יכולים להעניק להן.

כלל רביעי, זה לא נגמר במכונת קפה, אנחנו צריכים לקנות אביזרים שונים, לכן חשוב שניקח בחשבון את כל מה שכרוך בעלויות השונות, וכמה כסף אנחנו באמת יכולים להשקיע בכל מה שקשור לתפעול ושימוש במכונת קפה לאורך זמן.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.