לא תמיד המצב שלי היה כזה. אתם מכירים את הילדים האלה שכולם חושבים שלא יצא מהם שום דבר, אלו שכולם אומרים שיש להם פוטנציאל לא ממומש? זה הייתי אני. בזמן שהמורים הרימו ידיים וההורים ניסו לשלוח אותי לכל אבחון אפשרי, אני הייתי בשלי. גם במהלך הצבא כשחלק מהחברים שלי כבר התחילו ללמוד פסיכומטרי, חלקם עשו תואר תוך כדי הצבא ואחרים אפילו התחילו קורסי היי טק, הראש שלי עוד לא היה בלימודים.

זה היה רק אחרי שחזרתי מהטיול של אחרי צבא בדרום אמריקה כשפגשתי חבר מהתיכון שהשמועות אמרו עליו שהוא מאוד מצליח כרגע ומרוויח כסף טוב למרות שבתיכון הציונים שלי היו אפילו גבוהים משלו. אותו חבר סיפר לי שעד לפני שנתיים וחצי הוא היה במצב דומה לשלי. עובד כברמן בבר תל אביבי מוכר, מרוויח אמנם לא רע אבל שעות העבודה הקשו עליו לנהל מערכות יחסים תקינות. לכם הוא החליט לחפש עבודה בשעות נוחות שיוכל להרוויח בה הרבה כסף (כמו שהוא הרוויח כברמן ואולי אף יותר).

במהלך החיפוש הוא נתקל ב- HackerU, מכללה שתחום ההתמחות שלה הוא לימודי הייטק, שמבטיחה עבודה בסיום הקורס. הוא נרשם לקורס סייבר והיום הוא עובד במחלקת הסייבר של חברה מאוד מוכרת בתל-אביב, מרוויח משכורת של 5 ספרות ובעיקר הצליח לשמור על הזוגיות שלו.

התחלתי לקרוא על ההייטק ועל כל הדרכים שיש כדי להיכנס לשם. מתואר ראשון במדעי המחשב, דרך מסלול טכנולוגי בצבא (כבר לא יקרה) ועד מקצועות לימוד בקורסים מקצועיים. אחרי שחבר שלי המליץ לי על האקריו, ניסיתי לבדוק את היתרונות שלהם בהשוואה למכללות אחרות. היתרונות שבלטו בעיקר בעיניי היו:

  1. מציאת עבודה בסיום הקורס – מבין כל היתרונות שמצאתי, זה היה המשמעותי ביותר בעיניי. אני יודע כמה זה קשה להתקבל להייטק בלי ניסיון.
  2. בדיקת התאמה ללא סיכון כספי – התלבטתי הרבה בין המגוון של מקצועות לימוד, לפני שהחלטתי להירשם, לא ידעתי אם הייטק בכלל מתאים לי ואם הרקע שאני בא אתו יועיל לי או לא. אבל בשונה ממכללות אחרות, האקריו מציעים קורס התנסות ללא סיכון כספי.
  3. קורס קצר ופרקטי – היה לי חשוב ללמוד משהו פרקטי שאוכל להשתמש בו אחר כך בעבודה. בהאקריו הם מציעים הכשרה שמאפשרת לצאת אחר כך לעבודה עם כלים פרקטיים שיכולים ממש לעזור לי כשאני אעבוד בתעשייה.
  4. אין דרישות קבלה – מכיוון שב- HackerU יש את קורס המיון, הם לא דרשו ממני ממוצע בגרות מסוים או פסיכומטרי.

זה שכנע אותי שאני רוצה להיכנס להייטק ושאני רוצה לעשות את זה עם האקריו. קראתי על 13 הקורסים שהם מציעים והחלטתי שאני רוצה להשתלב בתחום בניית האתרים, תחום שתמיד עניין אותי. לקחתי את קורס הבוקר כי רציתי לסיים את הקורס מהר ולמצוא עבודה.

נחזור להיום, שבעה חודשים אחרי הקורס, אני יכול להגיד שההחלה ללמוד לימודי הייטק הייתה הטובה בחיי. בקורס של כמה חודשים בלבד, רכשתי כלים פרקטיים, עם חומר מעניין ומאתגר. אני לא האמנתי שאני יכול ללמוד ולהשקיע ככה בלימודים. מסתבר שכשאתה עושה משהו שאתה אוהב, זה הרבה יותר קל להתמסר ללימודים. . אני עובד כמפתח Full-Stack בחברת הייטק מובילה. מחלקת ההשמה סידרה לי ריאיון ואף הכינה אותי אליו והצלחתי. לא חשבתי שאהנה כל כך מהעבודה שלי, אפילו לא חשבתי שזה אפשרי. אני רוצה להגיד לכל האנשים שעוד מתלבטים, לכו תלמדו הייטק, אתם לא תתחרטו!

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.