הגולש אלון גולדברג תרגם לעברית את דבריו של טום ווקר על תוצאות הבחירות לנשיאות בארצות הברית. טום ווקר התפרסם תחת הכינוי "ג'ונתן פאי" וככשרון טלוויזיוני עם לשון רהוטה.

ווקר העלה לרשת תיאור נלהב על תוצאות הבחירות לנשיאות בארה"ב. ווקר העביר ביקורת חריפה על ממסד השמאל העולמי המיושן אליו הוא משתייך. הביקורת הכילה טיעונים קונקרטיים, אמוציות מעומק הלב והומור.

https://www.facebook.com/alon77g/videos/10154734579999581/

"שלא תטעו, אני רציתי שהילרי תנצח. אני הייתי מצביע ללוציפר ולא לדונלד טראמפ" אמר בפתח דבריו ושילב ביטויי גנאי חריפים לכיוונו של הנשיא הנבחר. "מתחמק סדרתי ממס, משמיד ביטוחי בריאות, דמגוג".

"התחושה הייתה שקלינטון מספיק בסדר. 'אני איתה' אמרו החברים בפייסבוק, אמרתי 'אני לא!'. הם השיבו 'אבל היא טובה יותר מטראמפ?'. סליחה, זה לא מספיק טוב. ברור שזה לא מספיק טוב".

ווקר הציג את התדמית האישית של קלינטון ושל כלל השמאל העולמי כמייצג של ממסד מיושן. "קלינטון החניפה לבנקים, לתאגידי ענק. טראמפ מייצג שינוי. שינוי מפחיד, אבל שינוי, מה שקלינטון לא מביאה".

בתוך כך, ווקר האשים את השמאל בהדבקת תוויות שטחית במקום להיכנס לדיון עמוק וענייני. "לא כל מי שהצביע לטראמפ הוא סקסיסט או גזען. חלק ממצביעי טראמפ הם אכן כאלה, אבל רובם לא! אם אתה בימין אתה משוגע, אתה מרושע, אתה גזען, אתה טיפש. מתי תלמדו שהמפתח הוא דיון? ממתי אנשים משתכנעים מזה שמעליבים ומכפישים אותם?! התוצאה: דונאלד טראמפ בבית הלבן!"

"אני לא יכול לומר את זה לאף אחד מהחברים שלי" המשיך ווקר. "אנשים כמוני יעשו לי לינץ' אם אגיד דבר כזה, בגלל שאנשים כמוני לא יקשיבו. אני עשיתי את זה, האשמה עלי! דונאלד טראמפ נשיא! השמאל אחראי על התוצאה המגוחכת הזו! בגלל שאנחנו בטוחים שהשמאל ניצח את מלחמת התרבות, אין לנו עניין להיכנס לדיון. 'סלסלה של מתועבים' (ציטוט של קלינטון על מצביעי הימין)?! איך אתם חושבים שאנשים יצביעו לך כשאתה מדבר אליהם ככה?!".

"הגיע הזמן שנבין, שאתה קורא את הגארדיאן (עיתון שמאל בריטי) זה לא הופך אותך לליברל, שיתוף באינטרנט על גרינפיס לא מוריד את טביעת הרגל הפחמנית שלך. האפשרויות הן או להמשיך בדרך הטועה, או שנעשה דיון ונבין איפה אנחנו טועים, בפרט עכשיו, כשטראמפ נכנס לבית הלבן. להעליב את כל העולם ואשתו לא עובד יותר. תראה שאכפת לך, ותדבר בגובה העיניים עם אנשים שחושבים אחרת ממך" סיכם ווקר.

 

הפוסט קיבל תהודה רחבה ברשת ולתגובות ממגוון אישים מהקשת החברתית בארץ ובעולם.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20