למרות שב'כחול לבן' מתעקשים שלא ייעזרו במפלגות האנטי-ציוניות על מנת לנצח את גוש , יו"ר המפלגה המשותפת חד"ש-תע"ל, ח"כ איימן , אמר בכנס 'בוחרים צעירים' של 'המרכז להעצמת האזרח' כי הוא וחברי מפלגתו מעוניינים להפיל את שלטון ולא פוסלים חבירה לממשלה בראשותו גל בני : "במידה ויהיה שוויון בין הגושים אנו נשב בנצרת ונמתין שגנץ ולפיד יגיעו אלינו", אמר.

יזיעו בדרך להכנסת איימן עודה לקואליציה? בני גנץ ויאיר בהשקת מפלגת 'כחול לבן'. צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

 

לדברי עודה, גנץ ולפיד "צריכים לומר לנו מה עמדותיהם לגבי הסוגיה הפלסטינית, לגבי חוק הלאום, בנוגע להריסות בתי מחבלים, תכנית למיגור אלימות באוכלוסייה הערבית ועוד. לאחר מכן אנו נשב עם עצמנו ונחליט בכובד ראש". עוד אמר עודה כי הוא חש שיש "ההזדמנות להחלפת השלטון, ולכן אנחנו נדאג שאחוזי ההצבעה שלנו יהיו גבוהים כדי שנוכל להחליף את ממשלת הימין. אנחנו מיעוט שמעוניין בהחלפת השלטון", אמר.

עודה סיכם את דבריו ואמר: "האמת, שאין ספק שלנו יותר אינטרס מקבוצת הרוב להפיל את ממשלת הימין ולכן אין לי ספק שאנחנו ננהר בכמויות באוטובוסים כדי להחליף את ממשלת הימין. לא אקבל את המשוואה בין אנשים שרוצים שישראל תהיה מדינת כל אזרחיה לבין אנשים עם אג'נדה גזענית. אנחנו לא באנו למדינה. מדינת ישראל באה אלינו, אני בן המקום הזה".

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא