2:41 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אייל גולן – שפן או אריה?

אייל גולן – שפן או אריה?

למה הזמר "הלאומי" התקפל? רגע אחרי העצרת, הגיע הזמן לסגור כמה חשבונות שנפתחו בהכנות לקראתה

בפעולה אחת הצליח אלאור אזריה לגרום לנו לתהות האם אנו מטפלים בטרור כמו שצריך, האם אנו מבצעים את המלאכה הנוראית הזאת מול המחבלים בצורה מוסרית וערכית? "ילד" אחד הצליח בפעולה אחת לעלות לכותרות את השאלה שאנו כול כך מפחדים לעסוק בה, האם הטיפול או הנטרול (מושג שכול כך אוהבים לעשות בו שימוש) עושה את העבודה.

לאחר כחודש ימים בהם המדינה לא מפסיקה לגעוש ולסעור, עניין החייל כבר הפך לעוד זירת ימין מול שמאל ולהפך, החליטה משפחת החייל לעשות מעשה (וטוב שכך) ולארגן עבורו עצרת תמיכה. המיקום: כיכר רבין בתל אביב. לא פחות ממעוז השמאל הישראלי. כצפוי, הרשת והמדינה גועשות על כך ובשמאל ממהרים למתג את העצרת כהתארגנות כנגד צה"ל. כן, השמאל מגן על הצבא.

סאבלימינל בעצרת הלאומית. נגד צה"ל? צילום: פלאש 90
סאבלימינל בעצרת הלאומית. נגד צה"ל? צילום: פלאש 90

אייל גולן ודוד ד'אור, שני זמרים מהשורה הראשונה, אף הצהירו מהר מאוד שישתתפו בעצרת, אך לאחר כמה שעות של לחצים מגורמים שונים ומשונים חזרו בם. נראה כי השניים נפלו בפח.  

אייל, האם אין לך מספיק ביטחון לומר מה שאתה חושב ומה שאתה מאמין? למה אינך יכול להתבטא במישור הפוליטי? האם באמת אתה חושב שהעצרת מכוונת כנגד הצבא? אילו לחצים הופעלו עליך? ואולי אני טועה ובאמת ובתמים הסכמת רק בהיסח הדעת ובמחשבה שניה הבנת שאתה לא מאמין בעצרת?

את זה כנראה לא אדע. אני מניח שתרד קצת למחתרת ותשמור על דממת אלחוט (מושג צבאי, מכיר?) ולאחר חודשיים תפגוש את דנה וויס לאחד על אחת ושם תפרוס את משנתך ותצא שוב אריה.

באופן אישי אני חושב שהצבא חייב לדאוג לאנשיו בכל מחיר, במיוחד כשמדובר בטיפול במחבלים מהזן הגרוע ביותר. לא הייתי רוצה שהבן שלי יגיע להתקלות עם רוצח ויתחיל לעשות חישובים של מה יהיה ומי יגבה ומי יגנה אותו, או איך יצלמו ויערכו את הסרטון למגמה שמתאימה לאותו צלם.

אני סמוך ובטוח שהצבא למד מהמקרה, ובנוסף למדו קברניטי המדינה לא לקפוץ כמו טוקבקיסטים, אלא ללמוד את העובדות ורק אז להגיב. אין לנו מדינה אחרת (וטוב שכך) ויש לנו את החיילים הטובים, המוסריים (לפעמים יותר מדי) בעולם.

יוסי נגר

יוסי נגר

ילד ישראלי/יהודי גאה שנמאס לו כבר לשמוע את שקרי הצד האחר
יוסי נגר

@nagaryossi

‏‏ יהודי ישראלי מכביסט בדיוק בסדר הזה.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?