הרמטכ״ל הופיע הבוקר בוועדת חוץ וביטחון והתייחס לתקרית הקשה אמש בחברון, במהלכה נפלט כדור שהרג את קצין צה"ל סגן דוד גולובנצ'יץ' ז"ל. ״אירוע שבו מאבדים חייל נוכח פני אויב הוא אירוע מיותר״, אמר איזנקוט. "אני מבקש להביע צער על מותו של סגן דוד גולובנצ'יץ'".

בנוסף, התייחס איזנקוט לנעשה בגזרות השונות. ״בשלב זה אנחנו לא מזהים כוונה להתקפה יזומה מצד אויבנו, אבל לצד זה צה״ל משפר מוכנות״, אמר. "בלבנון יש הפרה מתמשכת של החלטה 1701 על ידי ובחסות אזרחות מלבנון. 11 שנים מאז מלחמת השנייה, המציאות הביטחונית טובה מאוד וניצלנו את הזמן לשפר באופן דרמטי את היכולות של צה״ל״.

"פרופורציות": הרמטכ"ל איזנקוט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"פרופורציות": הרמטכ"ל איזנקוט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרמטכ"ל התייחס גם למפעל הטילים בלבנון: ״פרויקט הדיוק של חיזבאללה נמצא בראש סדר העדיפויות של צה״ל. מדובר ביכולת מאוד מצומצמת וצריך לשמור על פרופורציות. נכון להיום צה״ל ביכולות מודיעיניות ומבצעיות שלא היו לנו מאז הקמת הצבא״. על הנעשה בגזרות אמר הרמטכ"ל כי ״אנחנו פועלים בהצלחה מול הטרור. בעקר בזכות יכולת מבצעית של חיילים ומפקדים בשטח״.

"אירוע מיותר": זירת התקרית בחברון, אמש. צילום: TPS
"אירוע מיותר": זירת התקרית בחברון, אמש. צילום: TPS

״אין לצה״ל מדיניות בנושא והתכנית היא מימוש מדיניות שמשרתת את האינטרס הביטחוני של ישראל", אמר איזנקוט בהקשר לתכנית הבנייה בקלקיליה שנחשפה לאחרונה ועוררה סערה פוליטית וציבורית. "ההשתלחות כלפי קצינים היא לא ראויה ולא רצויה״. על ההתפתחויות ברצועת עזה ומשבר החשמל אמר איזנקוט כי ״יש לנו אינטרס לדינמיקה חיובית ברצועת עזה, אבל אי אפשר לדרוש מישראל לתת מתקציב המדינה בזמן שחמאס משקיע את הכסף שלו בטרור״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא