"מעבר לגבולותינו, אנחנו עדים לניסיונות להבריח נשק מסוכן לידיים הלא נכונות", כך התריע הערב (ב') הרמטכ"ל , בנאום שנשא בטקס קצינים ונגדים מצטיינים ליום העצמאות הקרב. הטקס נערך בבסיס פלמחים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף ובהשתתפות חברי פורום המטה הכללי ומפקדי החילות. לדברי איזנקוט, כוחותינו פועלים כדי לשמר את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל.

טקס מצטיינים ליום העצמאות בשנת התשע"ז. צילום: דובר צה"ל
טקס מצטיינים ליום העצמאות בשנת התשע"ז. צילום: דובר צה"ל

בטקס הוענקו אות הצטיינות הרמטכ"ל ותעודות הצטיינות ל-60 קצינים ונגדים מיחידות צה"ל השונות, על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת כמפקדים בצה"ל.

איזנקוט הוסיף ואמר כי: "השנה נציין יובל שנים למלחמת ששת הימים. 50 שנים חלפו והרוח המפעמת בלב חיילנו נשארה כשהייתה – רוח של רעות, אומץ לב ומסירות. בשעה שדגלי המדינה יונפו לראש התורן בחודש הבא ועם ישראל יחגוג את השישים ותשעה למדינת ישראל, נוקיר את עשייתם של החיילים והמפקדים שבזכותה מתאפשר לעמנו לחיות כעם חופשי בארצו".

הרמטכ"ל פנה למצטיין ואמר כי להם כי "כולכם פועלים יחדיו למען מטרה משותפת- ההגנה על אזרחי מדינת ישראל ותושביה. לאורך השנה התמודדנו עם מגוון איומים רחב ומאתגר".

איזנקוט שיבח את החיילים על הצלחה בבלימת מתקפות הטרור באיזור יהודה ושומרון. "נמשיך לשפר את כשירותו של החוד הלוחם ביבשה, באוויר ובים, כדי להבטיח שברגע האמת נדע להפעיל תמרון חד, נרחב ורב-עצמה שיכריע אויב ויביא לניצחוננו במלחמה. בעוד שבוע יסב עם ישראל לשולחן חג הפסח ויציין את מעבר העם מעבדות לחרות. יחד, נוסיף לפעול לילות כימים כדי שעם ישראל יוכל לחגוג את החג בשקט ובבטחה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.