בכנס דגן לביטחון שהתקיים היום (שני) באקדמית נתניה, נשא דברים הרמטכ"ל לשעבר, והתייחס לפועלו של ראש המוסד שעבר .

"מאיר עבור דור שלם של מפקדים היה סמל ליצירתיות והתקפיות, תחבולנות ובעיקר מחויבות עמוקה לביטחון מדינת ישראל", אמר איזנקוט והוסיף, "האתגרים הביטחוניים שמאיר דגן חווה מאז שהתגייס כחייל וסיים כראש המוסד נותנים פרספקטיבה היסטורית וגם עכשיו במבט לעתיד".

איזנקוט שכיהן עד תחילת השנה כרמטכ"ל התייחס לזירה הצפונית ולאיראן: "יש את שפועל במאמצים משולבים ובעין הציבורית. שלוש שנים לאחור היו לא מעט אירועים שהמרחק ביניהם ועד הסלמה הם לפעמים כחוט השערה, וכאן התקיים מאמץ לסכל את החזון לנשק גרעיני אל מול המאמץ האירני להשגת הגמוניה אזורית".

בנוגע למאבק בין כוחותינו לאיראן מאחורי הקלעים אמר איזנקוט: "ההחלטה הביטחונית לנהל סדרת מערכות שרחוקה מהעין הציבורית, מביאה לידי ביטוי על העליונות שלנו ומביאה לפגיעה משמעותית באיראנים. בנוסף, החלטה זאת, להתנהל אל מול האיראנים מחוץ למרחב התקשורתי, מבטא את דרכו של מאיר דגן אל מול חיזבאללה".

בהמשך דבריו התייחס הרמטכ"ל לשעבר לתוכנית המנהרות של ארגון הטרור הצפוני: "חיזבאללה תכננו תכניות גרנדיוזיות, להכניס 5000 לוחמים בהפתעה מתחת לאדמה תוך הפעלת אש. תכנית זו זוהתה על ידנו לפני ארבע שנים, וטופלה על ידינו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא