חטיבת גבעתי. צילום: פלאש 90

הסתיימה עונת בצה״ל 2017-2018. במקומות הראשונים: חטיבת גבעתי, בא"ח העורף ודובדבן.

מדובר צה"ל נמסר כי בחני הכשירות נערכו ב-22 מועדים שונים, בהשתתפות כלל היחידות הלוחמות בצה"ל. מטרת בוחן הכושר הקרבי היא לבחון את כשירות הצבא למלחמה במתארי שדה הקרב השונים, וכן להטמיע את תפיסת הכושר הקרבי החדשה, המגדירה את אימוני הכושר הקרבי כנגזרת מאתגרי שדה הקרב הפיזיולוגיים והמנטליים. על פי תפיסה זו, במתכונת החדשה של בחני הכשירות, כפי שהועברו בעונה האחרונה, נבחנו הלוחמים בצורה שמדמה יותר מבעבר את המצבים אליהם הם נקלעים בשדה הקרב.

חיילי גבעתי במהלך אימון. צילום ארכיון: פלאש 90

ראש מחלקת קרבי, אלוף-משנה אבי דהן אמר: "בוחן כשירות קרבית ללוחם מביא לידי ביטוי את כל מרכיבי הכשירות הנדרשים ממפקד בשדה הקרב: נשיאת משקלים, תנועה בתנאי שטח מורכבים, מעבר מכשולים, התמודדות מנטאלית אל מול האתגר הפיזי ועוד".

"הבוחן נערך זו השנה הראשונה במתכונתו הנוכחית ומייצג את התפיסה החדשה אותה מטמיע מערך הכושר הקרבי בתהליך בניית הלוחם ביחידות הקרביות", אמר דהן. רשימת המנצחים מחולקת לפי מספר קטגוריות קטגוריות. בין החטיבות הקרביות, במקום הראשון חטיבת גבעתי, במקום השני חטיבת צנחנים, ובמקום השלישי חטיבת הנח"ל.

בקטגוריית המערך המתנייע, למקום הראשון הגיע בא״ח העורף, למקום השני יחידת החילוץ וההדרכה ולמקום השלישי ביסל"ת. בין היחידות המיוחדות במקום הראשון סיירת , במקום השני שלדג ובמקום השלישי – סיירת מגל"ן.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא