זקלין גנאים, מוסלמית מסכנין, מקבלת לאחרונה איומים על חיה בעקבות פניה לשר נפתלי .

למרות מגוריה באזור הצפון, משרד החינוך שיבץ את גנאים ומורים נוספים מהאזור לעבוד בדרום. גנאים, בת 29 ואם ל-2, התקשתה להתמודד עם המצב. על מנת לקבל משרת הוראה קרובה למקום מגוריה גנאים פנתה לשר החינוך נפתלי בנט. כתוצאה מהקשר שנוצר, החליטה גנאים להצטרף לפעילות הסתדרות המורים.

נפתלי בנט מורה מוסלמית
נפתלי בנט וגנאים גנאים. צילום: צבי שטאובר

לאחר הפניה לשר בנט החלו איומים על חייה של ז'קלין ועל בעלה. המורה ומשפחתה מקבלים איומים במקום עבודתה, ברחוב וברשתות החברתיות. "התחילו להגיד לי ביטויים כגון 'מסתובבת עם מתנחלים', 'רוצה להכניס חיילים לירושלים ותומכת בכיבוש, 'מצטלמת עם מהבית היהודי ובוגדת בערבים'", אמרה גנאים.

בתגובה לאיומים, גנאים החליטה להגיש תלונה במשטרה. גנאים קראה למשטרת ישראל ולשר נפתלי בנט לפעול בנושא: "אני מבקשת מהמשטרה לפעול בצורה הכי מהירה להחזיר לי ,למשפחתי וליתר הערבים שסובלים כמוני את הביטחון האישי וחופש הביטוי. אני פונה כאן בבקשה לשר החינוך לנקוט ביד קשה בהסתה ואיומים שיש בקרב המורים במגזר שלי וגם לסייע לי באופן אישי,אני רוצה ללכת לעבודה בשקט".

"אני אוהבת את המדינה שלנו ושמחה לעבוד ולפעול בה על מנת לסייע לציבור הערבי שחי בה וכן מזדהה עם ערכיה" אמרה בגילוי לב והוסיפה, "לערבי שמזדהה עם מדינת ישראל מגיע לחיות בשקט ולא להתנצל על זה".

לדבריה המיעוט הוא שמכתיב את הטון בחברה המוסלמית: "הדור הצעיר של המוסלמים מזדהים עם המדינה וערכיה, הם פשוט מפחדים להגיד את זה בגלל הפחד מהקיצוניים. הם משתיקים אותנו".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.