העיתון "אל אח'באר" הלבנוני, בעל מקורות טובים בחמא"ס, טוען, כי בתגובה לאיומי חמא"ס, השיבה ישראל, כי לא תסבול התקפות מחודשות מהרצועה.

איומים אלו מתחדשים ע"ר דרישות חמא"ס להגדיל את הסיוע לרצועה בשל מצב החירום וההתמודדות עם נגיף הקורונה ונוכח החשש ברצועה מדחיית מועד הכנסת הכסף לרצועה.
"אל אח'באר" טוען, כי חמא"ס דורשת מהמתווכים ללחוץ על ישראל לאפשר גם אספקה של ציוד רפואי למניעת התפשטות הנגיף, שבינתיים כבר אותר ברצועה.

גורם במערכת הבריאות ברצועה אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי אין כל קשר ישיר מול ישראל. לדבריו, עד כה הועברו 500 ערכות לבדיקה לידי משרד הבריאות מארגון הבריאות העולמי, בהסכמת ישראל וכי הבדיקות שנערכו ברצועה הועברו לרמאללה, לצורך העברתן למעבדות. לדבריו, כעת פועלת ברצועה מעבדה עצמאית. "אנחנו מסתייעים בשלטונות ברמאללה אך אין לנו קשר מול מי מהגורמים בישראל" – הדגיש.

הקטארים כבר הודיעו כי אין כל שינוי בתוכניות וכי הכסף יועבר לרצועה אולם הם מחפשים דרך אחרת להעברת הכסף, נוכח המגבלות על התנועה האווירית באזור והיעדר טיסות בינלאומיות. בין השאר בודקים הקטארים העברת כספים באמצעות הדואר, באופן שלא חייב את נוכחות השגריר הקטארי ברצועה.

בחודש שעבר העבירו הקטארים סך 16 מיליון דולר, לרבות מענק של 100 דולר ל 120,000 משפחות עניות.
בתוך כך הודיע מנכ"ל משרד הבריאות של חמא"ס ברצועה, יוסף אבו אל ריש, כי שני אזרחים, שחזרו מפקיסטן ביום חמישי האחרון, נדבקו בנגיף. החולים שהו בבידוד ולא נכנסו לעזה. חמא"ס מדגישה, כי לא נרשמו מקרים בתוך הרצועה.

אבו אל ריש קרא גם לסגור את המסעדות, בתי הקפה ואולמות האירועים ואף שלא לקיים את תפילות יום שישי עד להודעה חדשה.
בינתיים מדווחים תושבים ברצועה על תנאים מחפירים בבית הספר "מרמרה" שהוסב למתקן בידוד ארעי. לדבריהם, הם ישנים על מזרונים שהונחו על הרצפה, אינן זוכים לבדיקות ע"י רופאים. רבים דרשו מחמא"ס לעבור לבידוד ביתי ונדחו, בזמן שאחרים, מקורבים לראשי חמא"ס, הורשו לעבור לבידוד בתנאים משופרים.
במלון "קומודור" המשמש לבידוד, שוהים כעת חולים במחלות כרוניות ובמחלות לב.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.