בעקבות שמועה בדבר הידבקותם של ארבעה אסירים פלסטינים בנגיף הקורונה בכלא מגידו, נשמעים בשעות האחרונות איומים מצד הארגונים הפלסטינים ודרישה לשחרר את האסירים.

השמועות התפשטו בעקבות פרסום בעיתון אל קודס", בדבר שיחת טלפון שהתקבלה מכלא מגידו, במהלכה טענו אסירים ביטחוניים, כי ארבעה מחבריהם נדבקו בנגיף הקורונה והושמו בבידוד, ללא קבלת טיפול.
בפועל, מתברר כי שירות בתי הסוהר הכניס לבידוד ארבעה עצירים, לאחר שהתברר כי באו במגע עם חולה בנגיף, טרם הגעתם לכלא מגידו וכי הם אינם סובלים מתסמינים.

חמא"ס מטילה על ישראל את האחריות לחיי האסירים: דובר חמא"ס, אבו עבידה, פרסם כרוז בו נאמר, כי "חייהם של האסירים הם קו אדום ועל האויב הציוני לשחרר אותם, שכן אין ביכולתו להגן עליהם מפני הנגיף והמחלות".
גם הזרם הדמוקרטי בפת"ח, מחנהו של מחמד דחלאן, פרסם כרוז בו הוא קורא לארגוני זכויות אדם ברחבי העולם ולצלב האדום להגן על האסירים הפלסטינים בבתי הכלא של ישראל.

גם וועדות ההתנגדות ברצועה קוראות לכל הארגונים לפעול לשלומם של האסירים בבתי הכלא בישראל ומטילות את האחריות לחייהם על "הכיבוש".

זהו ניסיון פלסטיני נוסף לנצל את מגפת הקורונה במסגרת המאבק בישראל, לאחר שבימים האחרונים ניסו אנשי פת"ח במזרח ירושלים להפגין את נוכחותם וריבונותם במזרח העיר, במסגרת "מבצע שלום הציבור", במהלכו פעלו לחטא בתי ספר, מסגדים וכנסיות.
יצוין, כי בין הצעדים שנקטה חמא"ס ברצועת עזה כדי להתמודד עם הקורונה, אוסר הארגון בעצמו כל מגע בין האסירים לבני משפחותיהם ומתיר שיחות טלפון בלבד.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.