אחרי שתהה אתמול בנאומו בכפר המכבייה "אז יהיו המלצות, נו אז מה?", דבריו של ראש הממשלה בינימין נתניהו ממשיכים לעורר סערה. לדבריו, "למעלה מ-60% מההמלצות נזרקות לפח". נראה כי דבריו של נתניהו מגובים בהצהרתו של פרקליט המדינה שי ניצן שהכריז כי "מתוך 30 אלף תיקים – רק על 4000 מגישים כתב אישום. כל השאר – או נגנז – או מועבר לתביעה המשטרתית', כ-20% מהתיקים שהגיעו בלי המצלת סגירה".

לדברי היועצת האסטרטגית לימור בר און, "משטרת ישראל עובדת לפי לו"ז פוליטי, וגם בפרקליטות קורים דברים שהשיער סומר מלשמוע מה נעשה שם. אינטרסים זרים יש בכל הרשויות האלה וצריך לטפל בפרקליטות ובמשטרת ישראל ולמנוע הדלפות". עם זאת, היא תוהה "האם ראש ממשלה באיזושהי מדינה יכול לקחת את הגורם היחיד שאמון על אכיפת חוק וסדר במדינה שהוא עומד בראשה ולבעוט בה בצורה כ"כ דורסנית?".

אידיוטים שימושיים או מלחמה בשחיתות?

אלדד יניב, מנהיג ההפגנות ברוטשילד, קרא בפייסבוק לעוקביו להגיע להפגנה נגד השחיתות השלטונית, לכאורה, שיזם העיתונאי יועז הנדל בירושלים. חברי הכנסת חזן וגליק הודיעו כי ישקלו להשתתף בה. אך האם אכן מדובר בהפגנת ימין? תזכורת מ-2015 לדבריו של אלדד יניב, מעלה כי זוהי לא הפעם הראשונה בה הנדל שיתף פעולה עם יניב.

על הצטרפות המפגינים מימין, ובראשם הנדל, למחאה אומרת בר און כי "אין אות קלון גדולה יותר לצעדת השחיתות מהעובדה שאדם כמו אלדד יניב עומד בראשה".