כלי התקשרות בישראל דיווחו ב-13.7 (אתמול) על השקה של התארגנות אזרחית של מובטלים, שהתאגדו יחד תחת השם "איגוד המובטלים", במטרה להילחם למען מובטלי הקורונה.

 

 

האיגוד החדש אשר זכה במהרה לסיקור תקשורתי נרחב, מוצג כאיגוד מובטלים אותנטי, אולם מי שלמעשה עומד מאחורי "איגוד המובטלים" היא תנועת השמאל הקיצונית "עומדים ביחד", שעומדת גם מאחורי מחאת "העם נגד המנותקים". איגוד המובטלים החדש אף השיק דף פייסבוק ייעודי למחאה, וקבוצת וואטסאפ.

 

 

באתר תנועת עומדים ביחד מופיעים באופן תדיר המחאות והפרוייקטים המרכזיים של התנועה ונראה שאת מחאת העם  נגד המנותקים תופס כעת המיזם החדש איגוד המובטלים, שמוצג בטופס ההצטרפות כאיגוד 800,000 מובטלים ומובטלות בישראל.

 

 

 

תנועת עומדים ביחד הינה תנועת שמאל יהודית-ערבית, נתמכת הקרן החדשה, אשר פעיליה מזוהים עם מפלגת חד"ש הקומוניסטית, וממומנת ע"י ממשלת גרמניה באמצעות קרן המזוהה עם מפלגת השמאל 'די לינקה' הגרמנית. תנועת "עומדים ביחד" מצהירה כי היא פועלת ל"העמדת חלופה כוללת לשלטון הימין". מדובר בתנועה המחברת בין מאבקים, ארגונים ועמותות פרוגרסיביים שונים לכדי מאבק משותף, על מנת לקדם את מטרותיה.

 

התנועה הייתה שותפה פעילה מאחורי הקלעים במחאות אלימות שהסעירו את המדינה בשנים האחרונות, בהן מחאת האתיופים, המחאה נגד הרב רפי פרץ בעקבות דבריו על "טיפולי המרה", הפגנות הזדהות עם הבדואים ועוד.

 

מחאת יוצאי העדה האתיופית. אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר. Photo by Roy Alima/Flash90

 

להלן צילומי מסך מתוך קבוצת הוואטסאפ של פעילי מחאת "העם נגד המנותקים", בה ניתן לראות את התגבשות "איגוד המובטלים" במהלך הימים האחרונים, עד לאירוע ההשקה של האיגוד אתמול. את ההודעות בנוגע לאיגוד שולח בשם "מובטלות ומובטלים" אורי וולטמן אשר הינו מראשי תנועת עומדים ביחד ותפיסתו הקיצונית נחשפה בתחקיר שפרסם ערוץ 20 על תנועת עומדים ביחד שמשתמשת במצביעי הימין למחאה כנגד הממשלה המכהנת, ואשר מתכננת להסלים את פעולותיה בזמן הקרוב עד ליעד הסופי המוגדר כמצור על ירושלים.

 

מתנועת עומדים ביחד נמסר:
עם כל הכבוד ל"חשיפה" שלכם, חיפוש בגוגל של מידע זמין אינו עבודה עתונאית. אנחנו בעומדים ביחד פועלים לזכויות המובטלים והציבור שנרמס על ידי מדיניות הממשלה המנותקת. לכן, המובטלים פנו אלינו לעזרה בהתארגנות להקמת האיגוד. אם ערוץ 20 היה עסוק יותר בלחשוף את המציאות הקשה של מיליון מובטלים, הייתם שמים לב שאנחנו מפרסמים בגאווה את התמיכה והליווי שאנחנו מעניקים להקמת איגוד המובטלים. חבל שגם בזמן משבר כלכלי חריף, במקום עיתונות אתם עסוקים בלשרת את המנותקים שבשלטון".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.