הותר לפרסום: בתום שנתיים וחצי של חקירה, מאז נרצחה דבורה הירש ז"ל בירי מטווח קצר לנגד עיני ילדיה, פענחו חוקרי המשטרה את מקרה הרצח והביאו למעצרם של כלל המעורבים. ובימים הקרובים פרקליטות מחוז דרום צפויה להחליט נגד מי מהמעורבים יוגש כתב אישום.

הירש נרצחה בשעה שחזרה מקניות עם ילדיה לפני כשנתיים. לפני כשמונה חודשים ראש ארגון פשיעה מהדרום נעצר בחשד לרצח טל קורקוס ז"ל, בעלה לשעבר של הירש, ובחשד לרצח אלישע סבח ז"ל.

זירת הרצח אחרי פיצוץ רכבו של קורקוס. צילום: דוברות המשטרה

לפני כחודשיים הוא נעצר בשנית בחשד למעורבות ברצח של דבורה ז"ל. יחד אתו נעצרו שלושה חשודים נוספים – חברים בארגון הפשיעה בראשו הוא עומד ומעצרם של כל הארבעה הוארך מעת לעת. אתמול (שני) הוארך המעצר פעם נוספת עד ליום שישי הקרוב.

הירש נרצחה במהלך מרץ 2016. במהלך חקירת הרצח, אירעו שני מקרי רצח נוספים באזורים שונים בארץ, האחד בנתניה והשני באשקלון, באפריל 2017 נרצח אלישע סבח ז"ל ביריות מטווח קצר בזמן שעבד במסעדה שלו בנתניה. נתניה ובמהלך יוני 2017 נרצח טל קורקוס ז"ל בעיר אשקלון לאחר שמטען חבלה רב עוצמה הוצמד למכוניתו והופעל לאחר שנכנס לרכב.

הערכת המשטרה הייתה כי קיים קשר בין שלושת המקרים, מאחר ושניים מהקורבנות העידו בעבר כנגד ראש ארגון פשיעה בדרום וחברים נוספים בארגונו ואילו השלישית הייתה אשתו של קורקוס בזמן שקיבל את ההחלטה להעיד נגדו. בסיום הערכת מצב הוחלט כי נכון ששלושת המקרים יחקרו במקביל ביחידה המרכזית.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא