סגן נשיא ארה"ב . צילום: רויטרס

 

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס הגיב הערב (ד') בחריפות לסדרת החבילות החשודות שנשלחה לבכירים בארה"ב ואף לבית הלבן.

"אנחנו מגנים את הניסיונות לפגוע בנשיאים לשעבר אובמה וקלינטון, במערכת CNN ובאחרים. מדובר במעשה פחדני ובזוי שאין לו מקום בארצנו",  צייץ בטוויטר.

תגובתו של פנס מגיעה בעיצומה של יממה מתוחה במיוחד בארה"ב בעקבות סדרת חבילות חשודות שנשלחו לבכירים, לאחר שאתמול נשלח מטען נפץ למיליארדר ג'ורג' סורוס,

חבילות דומות נשלחו היום לבני הזוג ביל והילארי קלינטון, לנשיא לשעבר ולמרכז הדואר של .

 

הבית הלבן. צילום: דוברות הבית הלבן

 

בנוסף, חבילה דומה נשלחה למשרדי CNN בניו יורק והמשרדים פונו. משרדים וחברות שונות בארה"ב דיווחו גם הן על חבילות חשודות ובחלק מהן פונו בניינים מחשש לחיי העובדים. בתוך כך, גם מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע הערב כי במשרדו התקבלה חבילה החשודה כחבילת נפץ.

בבית הלבן הבהירו כי הנשיא דונלד טראמפ עודכן בדבר וכי מתייחסים לעניין "בחומרה רבה".

, דצמבר 2016. צילום: רויטרס

 

החבילה שנשלחה לנשיא לשעבר ולרעייתו הילארי, התגלתה במהלך סינון דואר של השירות החשאי. העובד שגילה את המעטפה החשודה הודיע למשטרה.

ה-FBI הוזעק לזירה ופתח בחקירה. החבילה הכילה מטען צינור. בהמשך התברר כי חבילות דומות התגלו במשרדו של אובמה בוושינגטון ובבית הלבן.

סירנה בשידור חי. צילום: CNN

 

לפי דיווח ב'ניו יורק טיימס', גורם ברשויות החוק סיפר כי יש קשר בין החבילות שנשלחו למשפחת קלינטון ולנשיא לשעבר אובמה לבין החבילה שנשלחה מוקדם יותר השבוע למיליארדר ההונגרי-יהודי , מהתורמים הבולטים של המפלגה הדמוקרטית בביתו שבמדינת ניו יורק.

בתוך כך, דוברות משטרת ניו יורק מוסרת כי המשטרה הגבירה את האבטחה מסביב למרכזי תקשורת ואיזורים נוספים שנמצאים בפוטנציאל סכנה גבוה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.