דף הבית > אקטואליה וחדשות > אחרי כחודש: שוחררו הישראלים שנעצרו בבאקו

אחרי כחודש: שוחררו הישראלים שנעצרו בבאקו

דליה ויוסי חדד בסך הכל רצו לנפוש בבאקו, אלא שכדורי רובה שנפלו בתיק לילדיהם החיילים, הכניסו אותם לבעיה גדולה. אחרי חודש במעצר הם שוחררו

דליה ויוסי חדד. צילום: פרטי

סוף טוב. דליה ויוסי חדד, האזרחים הישראלים אשר עוכבו בבאקו שבאזרבייג'אן עכב כדורים וקליעים של נשק שנמצאו בתיקיהם, שבו ארצה.

חזרתם של השניים התאפשרה בעקבות פעילות משותפת בשבועות האחרונים של שגרירות ישראל בבאקו למול הרשויות באזרביג'אן, בסיוע של גורמים מדינים ואחרים בישראל ועל רקע היחסים המיוחדים השוררים בין ישראל ואזרביג'אן. יחסים טובים אלה הם שאיפשרו שהייתם של האזרחים באורח חופשי באזרבייג'אן, עד להשלמת ההליכים בעניינם, חרף העובדה שנשיאת קליעים מהווה עבירה פלילית, על פי חוקי המקום.

דליה ויוסי חדד נופשים בבאקו. צילום: פרטי

האגף הקונסולרי במשרד החוץ, יחד עם הקונסולית והשגריר בבאקו עקבו מקרוב והיו בקשר מתמיד עם האזרחים הישראלים ובני משפחותיהם. נעשה מאמץ מיוחד ע״י רשויות שתי המדינות לסיים ההליכים בעניינם לפני חגי האביב, באזרבייג'אן כמו גם בישראל.

יצויין כי אזרחים ישראלים רבים נעצרו או עוכבו בשנה האחרונה במדינות שונות, לאחר שנמצאו בתיקיהם קליעים.
הכנסת אמצעי לחימה למדינה זרה, גם אם בתום לב, אסורה בחוק המקומי וגוררת מעצר או עיכוב ארוך שמשמעותו, במקרה הטוב, עוגמת נפש ובמקרים אחרים הליכים פליליים.

מתוך: "היום הזה" ימים א'-ה' בשעה 23:00

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

האם ב"הארץ" תיעדו "פיצוץ" מתוכנן מראש של סיור של תגלית?

בפעם השנייה בתוך שבועיים פיצצו פעילי שמאל אמריקנים סיור של תגלית. מי המתין להם כדי לתעד? צלם הארץ שבאורח "פלאי" היה במקום