מתוך 'לפני כולם', א'-ה'

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אמש (ב') עם נציגו הבינלאומי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. גרינבלט נחת היום בארץ לסבב מדיני שיימשך שלושה ימים. בפגישה משתתף גם שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר.

השניים שוחחו על יוזמה אזורית במאמץ להתניע את התהליך המדיני בין ישראל והרשות ועל גיבשו ההבנות בעניין הבנייה ביהודה ושומרון.

בהודעה שהפיצה לשכת רה"מ עם תום הפגישה נאמר כי השניים שבו ואישרו את המחויבות המשותפת של ישראל וארצות הברית לקידום שלום אמיתי ובר-קיימא בין ישראל לפלסטינים, שיחזק את ביטחונה של ישראל ואת היציבות באזור.

ראש הממשלה אמר לגרינבלט שהוא מאמין שתחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, יהיה אפשר לקדם שלום בין ישראל לכל שכנותיה, כולל הפלסטינים, ושהוא מצפה לעבוד באופן הדוק עם הנשיא טראמפ לשם מימוש מטרה זו. גרינבלט אישר מחדש את מחויבותו של הנשיא טראמפ לביטחונה של מדינת ישראל ולמאמץ לסייע לישראלים ולפלסטינים להגיע לשלום בר-קיימא דרך משא ומתן ישיר.

עוד דנו השניים בנושא הבנייה ביו"ש בתקווה להגיע לנוסחה שתוביל למטרה לקדם שלום וביטחון. ראש הממשלה נתניהו פועל על מנת להגיע להבנות עם טראמפ במאמץ לשכך את הכעס עליו מימין. בפגישה עם גרינבלט מנסה נתניהו לשכנע את האמריקאים לקבל בנייה בהתיישבות על פי תכניות המתאר של היישובים. דרישה ישראלית זו עומדת בתיאום עם האופן בו פורשה הודעת הבית הלבן לפיה ההתנחלויות אינן מכשול לשלום.

דבר נוסף אותו העלה נתניהו לשולחן הוא היישוב החדש אותו הבטיח נתניהו למפוני עמונה. על פי חדשות 2, נתניהו טען כי מדובר בשימור הסטטוס קוו ולא בהקמה של יישוב חדש.

גרינבלט הדגיש שהנשיא טראמפ מעוניין מאוד בעידוד צמיחת הכלכלה הפלסטינית ולשפר את איכות החיים של העם הפלסטיני.ראש הממשלה הבטיח למר גרינבלט שהוא מחויב לחלוטין להביא לשגשוג בכלכלה הפלסטינית ורואה בכך אמצעי לשפר את האפשרות להגיע לשלום.

גרינבלט ייפגש עם ריבלין, הרצוג ומרדכי

ג'ייסון גרינבלט, שליח נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למו"מ עם הפלסטינים, צפוי לפגוש את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ביום חמישי. גרינבלט, שצפוי להיפגש מחר עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ייפגש בהמשך השבוע גם עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ועם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף במיל' יואב מרדכי.


:עוד באותו נושא