הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס

 

שלושה ימים אחרי שהנשיא טראמפ הודיע על פרישת ארה"ב מהסכם הגרעין עם , ארה"ב הכריזה על סנקציות חדשות נגד . משרד האוצר האמריקני הודיע כי הוא מחרים שישה בני אדם הקשורים למשמרות המהפכה ושלוש ישויות עסקיות.

"הרשימה השחורה" של האישים המוחרמים על ידי ארה"ב עודכנה היום (חמישי) ונוספו אליה מגדד אמיני, מוחמד חסן חודאי, סעיד נג'פפור, מסוד ניקבחט, פואד סלחי ומוהמדרזה חדמטי וולדזגארד. כל אלה קשורים, לפי הממשל האמריקני, ל"כוח קודס" של משמרות המהפכה. כוח קודס, בראשות הגנרל קאסם סולימאני, הוגדר ב-2007 ע"י ארה"ב כישות תומכת טרור.

נשיא ארה"ב, , הודיע ביום שני כי ישית מחדש את הסנקציות על איראן שהושהו במסגרת שנחתם ב-2015. "ניישם את הרמה הגבוהה ביותר של סנקציות כלכליות על איראן. כל אומה שתסייע לאיראן בשליחותה לנשק גרעיני עלולה למצוא עמה תחת סנקציות קשות מצד ארה"ב", אמר.

לאחר ההודעה, נמסר מהבית הלבן כי הסנקציות האמריקאיות יתמקדו במגזרי האנרגיה, הפטרוכימיה והפיננסים באיראן. הסנקציות האמריקאיות עשויות לסכן חברות בינלאומיות שימשיכו לעבוד עם איראן. עסקות והעברות בנקאיות שמבצעות אותן חברות עלולות להיפגע בעקיפין מהאיסורים שתטיל ארה"ב על מגע עסקי עם איראן.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.