כבש את השוויון. ראדי. צילום: הפועל ב"ש
כבש את השוויון. ראדי. צילום: הפועל ב"ש

 

בהפועל באר שבע החליטו לבדוק את הסיבות לפציעות הרבות של שחקני הקבוצה. לא מעט שחקנים, הרבה מעבר לממוצע, נפצעו העונה בשריר הירך האחורי. במשחק הניצחון באשדוד אמש (א'), וובה בראון ובן ביטון הצטרפו לרשימה ארוכה של שחקנים בקבוצה שנפצעו באותה פציעה בדיוק – שריר ירך אחורי.

מאור מליקסון, אחד השחקנים שעבר פציעה כזו העונה אמר בסיום הניצחון על אשדוד: ״שיחקנו יותר משחקים מכולם, פציעות זה חלק מהעניין ובשביל זה יש סגל חזק".  הפציעה של בן ביטון מוזרה מאוד מכיוון שהוא נפצע בדיוק באותו המקום שבו הוא נפצע לאחרונה וחזר לשחק רק לפני שבוע וחצי נגד סטיאווה בוקרשט. בראון וביטון לא יהיו כשירים למשחק נגד סטיאווה ביום חמישי. סיכוי גדול מאוד כי ג'ון אוגו שסובל מקרע בשריר הארבע ראשי, יהיה כשיר למשחק ברומניה, והוא ייצא בכל מקרה עם הקבוצה. חזרתו של מיגל ויטור לשחק החזירה את הביטחון לחלק האחורי של הקבוצה, במועדון מרוצים שהבלם חוזר במומנטום טוב מה שיסייע לו לחזור לכושר משחק ולהיכנס לעניינים מהר מאוד.

מאור מליקסון. צילום: הפועל ב"ש
מאור מליקסון. צילום: הפועל ב"ש

 

אחרי הפתיחה החלשה של העונה וחוסר הוודאות, האלופה חזרה להפגין את העוצמות שהביאו לה שנתיים ברציפות את האליפות, הברומטר של האלופה היה ונשאר טוני וואקמה. החלוץ שהוביל את באר שבע לניצחון על מכבי תל אביב עם שער מדהים שכבש, חוזר לעצמו ומוכיח שוב כי הליגה כאן קטנה עליו. אחרי שאשדוד הדהימה את האלופה בשער יתרון, שער של ראדי וצמד של וואקמה הובילו את באר שבע לניצחון שלישי ברציפות. בכר אמר כי הניצחון 1-3 באשדוד הוא ניצחון של אופי, ובצדק. לא ברור אם הביקורת שמתח בכר על השחקנים שלו לפני שבועיים גרמו לשינוי הגדול, במועדון טוענים שהשחקנים הפנימו, חששו למעמדם והחלו להשקיע הרבה יותר. וואקמה הוא דוגמא כזו.

בן ביטון ומיגל ויטור נבחרו אתמול לעבור בדיקת חומרים אסורים של ההתאחדות לכדורגל בסיום המשחק.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20