דף הבית > ספורט > אחרי הכול: בן חיים נשאר במכבי

אחרי הכול: בן חיים נשאר במכבי

אחרי סאגה ארוכה, תם הדד-ליין להעברות והקיצוני ימשיך לשחק במכבי לפחות עד תום העונה

המזוודות כבר היו ארוזות, התנאים הכספיים עם קלאב ברוז׳ היו סגורים ומכבי תל אביב אמורה היתה לקבל 5 מיליון יורו ואולי גם 5.5 מיליון אירו עם מענקים. למרות זאת, מכבי תל אביב החליטה שעה לפני סגירת העברות באירופה שחלוץ הקבוצה טל בן חיים יישאר בקבוצה.
בן חיים עם מיכה ופרץ. ימשיך לשחק בצהוב. צילום: מכבי ת"א
בן חיים עם מיכה ופרץ. ימשיך לשחק בצהוב. צילום: מכבי ת"א

ראשי קלאב ברוז' הבלגית הציעו בשבועות האחרונים 3 מיליון יורו עבור בן חיים, מכבי דחתה את האפשרות שהשחקן ישוחרר ומאז הבלגים לוחצים ובמקביל מגדילים את ההצעה כמה פעמים. לפני המשחק של מכבי נגד מכבי חיפה, הבינו בגזרת בן חיים ובמכבי שהעיסקה תצא לפועל כאשר מכבי תקבל 4 מיליון יורו בתשלום אחד מיידי ועוד כמיליון יורו מענקים בהתאם להישגים של הקבוצה.

חלון העברות בבלגיה נסגר ביום שלישי בחצות ובמכבי קיבלו את ההצעה של הבלגים שהגיעה עם מענקים לסכום גבוה מאוד של 5.5 מיליון יורו אבל עד הרגע האחרון מכבי לא הצליחה למצוא מחליף ראוי לבן חיים. האפשרות שמכבי חיפה תשחרר את אלירן עטר במחיר שמכבי תל אביב רצתה, עד מיליון יורו, היה אפסי.

הבלגים העלו את ההצעה, קרויף לא מצא מחליף

ג׳ורדי קרויף לא הסכים לשחרר את בן חיים ורק ביממה האחרונה כאדר הבלגים העלו את ההצעה כמה פעמים והלחץ מצד השחקן גבר, קרויף חיפש מחליף. מעבר לשיקול המקצועי, היה במכבי שיקול כלכלי. קרויף לא הסכים לרכוש את אלירן עטר ממכבי חיפה בסכום של 2.5 מיליון יורו. רכישת עטר לא תניב למכבי רווחים עתידיים של מכירה לאירופה ולכן העיסקה לא משתלמת.

בן חיים מבקיע נגד פאנדורי. צילום: ערוץ 20
בן חיים מבקיע נגד פאנדורי. צילום: ערוץ 20

קרויף לא רצה למכור את בן חיים במחיר גבוה של 5 מיליון יורו ולקנות את עטר במחיר של 2.5 מיליון יורו כאשר הסיכון בשחרורו של בן חיים יכול להיות אובדן האליפות ואולי גביע המדינה כאשר בסיום העונה מכבי יכולה לקבל עליו בהתאם לסעיף השחרור 2.9 מיליון יורו. מכירת בן חיים ללא מחליף מתאים היתה גורמת לזעם אצל האוהדים בנוסף לפגיעה המקצועית ערב משחק העונה נגד הפועל באר שבע.

אחרי שבן חיים נשאר לפחות עד לסיום העונה, ג'ורדי קרויף עשוי להציע לחלוץ לחתום על חוזה חדש. המטרה של קרויף תהיה להגדיל את סעיף השחרור של בן חיים בסיום העונה תמורת שדרוג משמעותי בשכרו. במכבי הופתעו שהבלגים מוכנים לשלם סכום של 5 מיליון יורו על בן חיים והשלימו עם העובדה שבקיץ הם יפסידו כשני מיליון יורו.

שני הצדדים יכולים להרוויח מחוזה חדש, בן חיים שמחזיק בחוזה של חצי מיליון יורו לעונה במכבי, יכול לקבל חוזה של 700 אלף יורו כבר עכשיו ובתמורה מכבי תגדיל את סעיף השחרור לסכום של 3.5 עד 4 מיליון יורו. מיטש גולדהאר, הבעלים של מכבי תל אביב, ראוי להערכה על כך שראה לנגד עיניו את הנושא המקצועי על פני הכלכלי וגם הצעה גבוהה מעוד ומפתיעה לא גרמה לו למכור את החלוץ כאשר בחודש מאי בן חיים יכול לעזוב תמורת 2.9 מיליון יורו.

בן חיים התאכזב מההחלטה הסופית של מכבי תל אביב אבל הוא יודע שהוא יכול להוכיח לכולם למה קרויף וגולדהאר החליטו להשאירו. בשבת מכבי תארח את באר שבע, יכולת טובה של בן חיים ושער ניצחון תשאיר את פסטיבל בלגיה מאחור ותפתח את מאבק האליפות מחדש, את המזוודות בן חיים יכול לשמור לקיץ, אולי תגיע הצעה מליגה גדולה יותר.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

האלוף האולימפי מוכר את מדליית הזהב שלו

גל פרידמן, זוכה מדליית הזהב בגלישת גלים באולימפיאדת אתונה ב-2004, פרסם למכירה את המדליה והגלשן. פרידמן: "מחפש תותח שמבין באיי ביי למכירת מוצר נדיר והיחיד מסוגו בארץ''