אחרי שבוע מדיני מוצלח לראש הממשלה נתניהו, הוא ממריא הערב (מוצ"ש) לשורת פגישות באירופה. אתגר לא פשוט בעבורו, בעיקר לאור הצהרת טראמפ. כזכור, רוב מנהיגי אירופה מיהרו לגנות את הצעד ההיסטורי של טראמפ והבהירו שעתיד ירושלים ייקבע רק בהסדר קבע בין ישראל לפלסטינים.

"אני יוצא עכשיו לפריז ובריסל, אני אפגש בפריז עם ידידי, נשיא צרפת עמנואל מקרון, ואחר כך אפגש בבריסל לפגישה חשובה עם שרי החוץ של .
זה 22 שנים שראש ממשלה בישראל לא נפגש בפגישה דומה. אני מייחס חשיבות רבה לאירופה, אני מכבד את אירופה, אבל אינני מוכן לקבל מוסר כפול ממנה", אמר רה"מ הערב לפני ההמראה.

"אני שומע משם קולות גינוי להכרזה ההיסטורית של הנשיא טראמפ, אבל לא שמעתי קולות גינוי לירי הרקטות נגד ישראל שבא בעקבותיה ולהסתה האיומה נגדנו. אני אינני מוכן לק בל את הצביעות הזאת, וכרגיל, גם בפורום החשוב הזה, אני אייצג את האמת של ישראל ללא מורא ובראש מורם", סיכם נתניהו.

כתבנו אלירן טל מדווח לפני ההמראה. צילום: ערוץ 20

על רקע חילוקי הדעות בסוגיה זאת ייפגש מחר נתניהו באליזה עם הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון. השניים ידונו גם על המצב הרגיש בלבנון ועל התבססות אירן בסוריה. גם סוגיית ירושלים והמו"מ עם הפלסטינים יעלה על הפרק.

ביום שני, תירשם היסטוריה: לראשונה מזה 22 שנים יגיע ראש ממשלה ישראלי לפגישה עם 15 שרי חוץ מהאיחוד האירופי. נתניהו ייפגש בבריסל גם עם נשיא מועצת ועם שרת החוץ פרדיקה מוגריני.

נתניהו צפוי לחזק את ולקרוא גם למדינות אירופה ללכת בעקבות ארה"ב ולהכריז על ירושלים כבירת ישראל.

לפני הגעתו לנתב"ג נפגש נתניהו עם ראשי סיעות הקואליציה. הוא ביקש מהם להתאחד לקראת ההצבעות הגורליות בכנסת – חוק ההמלצות וחוקי השבת, ולהימנע ממבוכות נוספות במליאה במיוחד שיו"ר הקואליציה ביטן נעדר.

רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו שרה לפני המראה לאירופה. צילום: אלירן טל, ערוץ 20
רה"מ ורעייתו שרה לפני המראה לאירופה. צילום: אלירן טל, ערוץ 20

זהבה שאול תיפגש עם דיפלומטים גרמניים

בתוך כך, זהבה שאול, אמו של חלל צה"ל אורון שאול המוחזק בשבי חמאס בעזה מאז מבצע "צוק איתן", תמריא מחר (א') לסדרת פגישות בגרמניה עם דיפלומטים מקומיים. בהמשך תיפגש  עם ראשי הקהילה היהודית במדינה. אל מסעה של שאול יתלוו קרובי משפחה.

זהבה שאול. צילום: פלאש 90
זהבה שאול. צילום: פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.