No Tag To Print

ח"כ תמר זנברג. פלאש 90
קרדיט - pixabay

אחסון אתרים – אחסון אתר וורדפרס

בעזרת מערכת וורדפרס ניתן להקים כיום יופי של אתרים, נפלאים הן בעיצוב והן במקצועיות. אותה פלטפורמה, שהחלה את דרכה כפתרון להקמת בלוגים, הפכה למשוכללת ומפותחת במיוחד בזכות קהילת מפתחים רחבה המבוססת על קוד פתוח. במדריך הנוכחי נגלה לכם על החשיבות המרובה של אחסון אתרים איכותי ובכלל, על האחסון של אתרים בוורדפרס בפרט.

שאלת המפתח, איזה אחסון מתאים בשבילי

אי אפשר לגשת לשאלה מהו בכלל אחסון אתר וורדפרס מבלי להסביר שיש למעשה כמה סוגים של אחסון, לכל סוגי האתרים. המומחים מסבירים כי בגדול, אפשר לחלק את עולם האחסון לשלושה חלקים. כאשר אתם מבינים לאיזו קטגוריה של אחסון שייך האתר שלכם, תוכלו לדעת מהי צורת האחסון המתאימה בשלב זה.

אחסון לאתרים קטנים, בתחילת הדרך – כאן מדובר על מה שנקרא אחסון שיתופי. האחסון הזה יחסית בסיסי. זול, אך לא מציע הרבה פתרונות ולא מתאים לאתרים שצופים גידול משמעותי או שרוצים להיתפס כמאוד מקצועיים.

אחסון לאתרים יותר גדולים, שאליהם מגיעים גולשים רבים וכן אתרים בצמיחה מהירה – סוג אחסון ייעודי שנקרא שרת ווירטואלי. היתרון טמון בכך שיש גמישות מקסימלית עבור האתר ויכולת הפניית משאבים לאתר, בדיוק לפי הרצוי. היכולות של האחסון הזה אינן מוטלות בספק, יש יכולת לבצע גיבוי, התגברות על תקלות ובעיות גלישה ועוד.  

אחסון לאתרי ענק ואתרים מורכבים – אחסון כזה נקרא אחסון בשרת פרטי. זוהי צורת האחסון המקובלת לאתרים המובילים, פורטלים, כאלה שמגיעים אליהם המוני גולשים ויש חשש שיופנו אליהם איומים שונים (לכן ננקטים פעולות של אבטחה מוגברת, בשילוב האחסון).

אלו אתרים ניתן להקים בעזרת וורדפרס ומה היתרונות

כפלטפורמה מהמובילות לניהול אתרים, לוורדפרס יש שפע יתרונות. קודם כל, זו פלטפורמה מאוד גמישה וגם קלה לתפעול. היא משמשת להקמה של בלוגים, אתרים שיווקיים, אתרים לעצמאים, חברות,  חנויות מקוונות, אתרים אישיים ועוד.

ניתן לעצב אתר שכזה בצורה ייחודית וישנה אפשרות להשתמש בפיצ'רים ותוספים, פלגינים בעלויות סבירות ביותר (חלק מהתוספים מוצעים בכינים). אחסון אתר מתאים, משפיע על בטיחות האתר וגם על חוויית הגלישה.

הגמישות המרובה של וורדפרס נשענת על היותה מערכת הפועלת בקוד פתוח, עם קהילת מפתחים תוססת ופעילה. זו מערכת אידיאלית לניהול תכנים, מבוססת שפת PHP.

אל תתנו לעובדה הזאת לבלבל אתכם. אפשר להיעזר במעצבי אתרים ומפתחי אתרים לשדרוג האתר אך אפשר גם לפתח אתר משלב התחלתי, בעזרת שימוש בכלי וורדפרס, עצמאית. במיוחד, קל מאוד לבצע תחזוקה של אתר קיים. כמובן, שלשלם כך יש צורך באחסון אתרים איכותי, שמתאים לצרכים של האתר הנתון.

ככלל, המערכת בוורדפרס איננה מחייבת תשלום, דמי מנוי קבועים או משהו בדומה לזה. תפעול נוח, אתרים מקצועיים, גמישות, אלה דברים חשובים אך לכך נוסיף גם יכולות מרשימו בתחום קידום האתרים (SEO).

יתרונות נוספים של וורדפרס כוללים למשל את האפשרות לניהול משתמשים, לספק הרשאות להפעיל אתרי מסחר מכל הסוגים. אפשר לפתח את האתר "תוך כדי תנועה" שכן המערכת תומכת באתרים החל מהצעד הראשון.

האחסון שמגבה את האתר שלכם

מה שחשוב להבין לגבי אחסון אתרי וורדפרס ולגבי אחסון אתרים בכלל זו העובדה שזה לא סתם מקבץ של שרתים מרוחקים, שאחראים על מהירות הגלישה או טעינת האתר. אחסון נאות אמור להציע גם פתרונות גיבוי ופתרונות אבטחה שונים לאתר.

וזו לא רק האפשרות להיעזר בחבילת האחסון הנבחרת בכדי לבצע גיבוי כאשר הדבר נראה לכם מתאים. שירות אחסון אתרים יכול לאפשר ביצוע של גיבויים בצורה אוטומטית. כלומר אפשר לבצע גיבוי יזום מתי שרוצים אך אם שוכחים או לא מוצאים לכך את הזמן, יתבצע גיבוי לפי הגדרות מתאימות. אם האתר ייפול או יקרוס, אם תהיה התערבות מצד גורמים עוינים, יהיה ניתן לבצע בקלות שחזור או התאוששות מתקלה.

תעבורת האתר ואחסון אתרים

נהוג לחלק את פתרונות האחסון לחבילות שונות. כך מציגות זאת חברות אחסון האתרים וכך גם מאוד קל לדעת אילו אשכולות של שירותים בעצם מקבלים. בכל חבילה ניתן למצוא מעטפת שונה מעט. כך אפשר לבחור את פתרונות האחסון המתאימים וגם לעבור לחבילה אחרת, לפי הצורך, אם התנאים מבשילים לכך.

אין ספק כי בחירה בחבילת אחסון נכונה חיונית לתפעול נאות של האתר. אתר של אינסטלטור, למשל, צריך חבילת אחסון אחרת לעומת חנות מקוונת שמציעה אלפי מוצרים ופונה לכל אזרח בארץ ואולי גם ללקוחות מחו"ל.

יש הבדלים בתעבורה, בנפח הגלישה. יש הבדלים בגיבויים שצריך לבצע. יש הבדלים בדינאמיות של האתר, בפיצ'רים שצריך לתמוך בהם. כלומר, אם מציעים לכם חבילת אחסון, וודאו שהתעבורה שכוללת החבילה מתאימה לאופי האתר שלכם.

האם נחוצה תמיכה בעברית

באחסון אתרים, ניתן למצוא חברות שמציעות שרתים בארץ לצד חברות שמפעילות או מקושרות עם חברות לאספקת שרתים בחו"ל. לא ניתן להצביע על עדיפות נחרצת לכיוון זה או אחר, אך כן כדאי לבדוק דבר נוסף. האם חבילת האחסון שבחרתם מאפשרת לכם לקבל תמיכה.

אם אתם מעריכים שתצטרכו תמיכה בעברית, וודאו ששירות זה אכן קיים. וודאו גם שהשירות והתמיכה ניתנים בהיקף ובשעות המתאימים לכם.

זכרו כי לאחסון האתרים שתבחרו יש השפעה חשובה על תפעול האתר ועל חווית הגלישה. שרת טוב צריך לתמוך בפרוטוקולים מקובלים וכן באתרי וורדפרס לסוגיהם.

שירות אחסון אתרים עשוי לכלול שירותים נלווים חיוניים, כגון אבטחה, סייבר, דואר אלקטרוני, דומיינים. השרת והאחסון הינם בעלי משמעות לשיפור מהירות הגלישה, טעינת דפי אתר "כבדים" ואפילו פיצ'רים שיכולים לעזור ב-SEO.

 

ליעוץ חינם ניתן לפנות בטלפון: 08-9461435 או באימייל: info@hostcenter.co.il

כותב המאמר – צחי בנגיאת – מנכ"ל הוסט סנטר מבית שופ סנטר פתרונות אינטרנט בע"מ