בראיון שהעניק ברדיו 103 לעיתונאית איילה חסון טען כי על הפרק חקיקת חוק שיאסור הרכבת ממשלה על מועמד לראשות הממשלה אשר הוגשו כנגדו כתבי אישום, כדוגמאת בנימין .

לאחר מכן הצטרף לאמירתו ח”כ שלח מ”כחול לבן” כאשר אמר: “נקדם חוק כנגד כהונת רוה”מ תחת כתב אישום, אם ליברמן יתמוך”

בנוסף אליהם גם ח”כ הורוביץ ממרצ הביע נכונות למהלך כאשר אמר: “בכנסת החדשה יש רוב מוחלט (62) לחוק שראש ממשלה לא יכול לכהן תחת כתבי אישום. זה נכון פוליטית, זה לגמרי משקף את רצון רוב הבוחרים וזה גם הדבר הראוי מבחינה מוסרית. ניתן גם להקים ממשלה על קווי יסוד בסיסיים שיכללו חקיקה כזו ועוד כמה תיקונים. – צאו מהדכדוך ונלך על זה בכל הכוח”.

ראשי הימין תקפו הבוקר את היוזמה המתגבשת:

שר הבטחון אמר: ״היוזמה של אחמד טיבי ועפר שלח לחקיקת ״חוק פסילת נתניהו״ היא מהלך אנטי דמוקרטי קיצוני שמהווה יריקה בפרצוף של חצי מדינה. ‬לפני יומיים היו בחירות, וכבר מנסים לעקוף את רצון העם באמצעים פסולים”. ‬

שרת המשפטים לשעבר ח”כ תקפה גם כן את היוזמה ואמרה: “‏מחנה שרוממות הדמוקטיה מגרונו מנסה בחקיקה לבטל את תוצאות הבחירות בעזרת תומכי טרור. ארדואן לא היה עושה את זה טוב יותר. למה ללכת סחור סחור?
תגישו הצעת חוק שגנץ הוא ראש הממשלה. לא לארבע שנים.ל40 שנה. הרי אולי יש לכם רוב…”

״הרעיון להעביר לאחר הבחירות ואחרי שהציבור אמר את דברו, חוק אישי שימנע מבנימין נתניהו לכהן כראש הממשלה הוא חרפה ושבירה של כל כללי המשחק של המערכת הפוליטית” אמר השר דרעי. “כחול לבן מוכנים להקריב את טובת המדינה ואחדות העם על מזבח השנאה האישית לנתניהו שמאחדת בינם לבין ליברמן והרשימה המשותפת. חשבתי שהם למדו לקח מהמכה שספגו בבחירות ש״רק לא ביבי״ אינה אג׳נדה ואינה תכנית עבודה. עדיין לא מאוחר להתעשת!”

בשעה 14:00 ייפגשו ראשי הימין עם ראש הממשלה נתניהו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.